Tenisz: Babos szetthátrányból fordított Vancouverben

2019.08.14. 08:33
Babos Tímea három játszmában (3:6, 6:3, 6:1) legyőzte a kanadai Eugenie Bouchard-t a Vancouverben zajló kemény pályás tenisztornán, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

Nem indult jól a mérkőzés, a világranglistán 125. Babos zsinórban három adogatójátékát is elveszítette, így Bouchard 28 perc alatt pontot is tett az első szettre. A magyar a második játszmára összeszedte magát, aminek meg is lett az eredménye: egy korai brékeléssel, saját szervái megnyerésével fél óra alatt 6:3-mal egyenlített.

A mindent eldöntő játszma is Babosé lett, miután az ötödikként kiemelt Bouchard játéka teljesen szétesett, Babos ezt kihasználva háromszor is brékelte ellenfelét, majd 6:1-gyel lezárta a találkozót. Sikerével Babos Tímea bejutott a legjobb 16 közé, ahol az ausztrál Lizette Cabrera vagy a brit Harriet Dart lesz az ellenfele.