Tenisz: Babos szettelőnyből kapott ki a québeci döntőben

MTI MTIMTI MTI
2017.09.17. 19:42
Babos Tímea három játszmában kikapott a belga Alison Van Uytvancktól a kanadai Québecben zajló kemény pályás női tenisztorna egyes döntőjében.

Az első szettben már 5:4-nél is volt egy játszmalabdája a harmadik helyen kiemelt magyar játékosnak, de végül 6:5 után tudott előnybe kerülni.

A folytatásban 1:0-nál hat lehetősége volt, hogy elvegye ellenfele adogatójátékát, de nem járt sikerrel, és a hetedikként rangsorolt Van Uytvanck szoros csatában egyenlített.

A harmadik játszma meglepően egyoldalú volt: a világranglista 98. helyén álló belga teniszező simán nyert.

Ez volt a WTA rangsorában jelenleg 63. Babos ötödik döntője WTA-tornán, a mérlege két győzelem és három vereség. Van Uytvanck az első fináléját játszotta.

A legjobb magyar női játékos – a cseh Andrea Hlavacková oldalán – később a párosok döntőjében is érdekelt lesz. Ellenfelük a kanadai Bianca Andreescu, Carson Branstine páros lesz.

WTA-TORNA, QUÉBEC (227 ezer dollár, kemény pálya)