Tenisz: Babos kiütötte a világranglistán 57. ellenfelét

2018.02.21. 18:10
Babos Tímea nem adott esélyt világranglista-57. német ellenfelének (Fotó: Dömötör Csaba)
A budapesti női tenisztorna 1. fordulójában a harmadik helyen kiemelt Babos Tímea (35. a világranglistán) két nagyon sima szettben legyőzte a német Tatjana Mariát (57.).

A magyar lány magabiztosan hozta az adogatásait, sőt ellenfele első két adogatását elvéve hamar 4:0-s előnyre tett szert. Mariának ezt követően hiába volt bréklabdája, nem tudott élni vele, Babos pedig 5:1-nél kiszerválta a szettet (6:1).

A másodikban aztán még a becsületjáték sem jött össze a németnek, pedig 1:0-s Babos-vezetésnél 0:40-nél három bréklabdája is volt – hiába. A meccset Babos 58 perc alatt 6:1, 6:0-ra megnyerte.

Babos ellenfele a következő körben a szintén német – a világranglistán 74. helyen álló – Mona Barthel lesz. Kettejük eddigi csatái során utóbbi vezet 2–1-re.

A 24 éves magyar játékos címvédő a budapesti viadalon, egy éve itt nyerte meg karrierje második WTA-tornáját, ezen kívül 2012-ben Monterreyben, idén pedig Tajpejben győzött.

WTA-TORNA, BUDAPEST (226 750 dollár, kemény pálya)

PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Ysaline Bonaventure, Jani Réka Luca (belga, magyar)–Gálfi Dalma, Udvardy Panna 6:4, 2:6, 10–2 – döntő rövidítés
Georgina García Pérez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)–Bondár Anna, Bukta Ágnes 6:3, 6:4