Tenisz: Babos bosszantó vereséget szenvedett

2017.08.22. 21:55
Babos Tímea 7:5, 7:6-ra kikapott az ausztrál színekben versenyző Daria Gavrilovától a New Havenben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában. Az első szettet 5:2-es vezetésről, a második rövidítését pedig 6–2-es előnyről veszítette el.

Az orosz születésű Gavrilova (26.) negyven hellyel előzi meg a világranglistán Babost, ám az első szettben ebből sokáig semmi sem látszott. A magyar teniszező kemény, jól helyezett ütésekkel irányította a játékot, ha pedig kellett, finom, technikás megoldással szerzett pontot. Így 5:2-es előnybe került, ekkor azonban valami megtört nála, és sorozatban öt játékot veszítve elbukta az első játszmát.

A pihenő alatt edzője, Thomas Drouet próbált lelket önteni belé, majd nem sokkal később ezt újra megtette, miután brékhátrányba került tanítványa. Egyszer még visszabrékelt Timi, de gyorsan újra elbukta az adogatójátékát. Gavrilova 5:3-ra is vezetett, 5:4-nél szervált a győzelemért, ám nem élt a lehetőséggel. Timi 5:5-nél több mint 13 perces adogatójátékot nyert meg öt bréklabda hárítása után, majd Gavrilova megemberelte magát, és kiharcolta a tie-breaket.

A rövidítésben kicsiben lejátszódott az, ami az első szett második felében, Timi ugyanis hiába húzott el 6–2-re, több pontot már nem nyert, a mérkőzéslabdánál ziccerben a hálóba ütötte a labdát.

WTA-TORNA, NEW HAVEN (710 900 dollár, kemény pálya)