Tenisz: Andy Murray visszalépett az Australian Opentől

2018.01.04. 08:17
Murray számára nem kezdődik jól az év (Fotó: AFP)
Andy Murray csípősérülése miatt nem indul az év első Grand Slam-tornáján, a január 15-én kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokságon, írja a BBC.

A világranglistán jelenleg mindössze 16. helyen álló kétszeres olimpiai bajnok (2012, 2016), kétszeres wimbledoni (2013, 2016) és egyszeres US Open-bajnok (2012) teniszező legutóbb tavaly Wimbledonban játszott tétmeccset, akkor a negyeddöntőben az amerikai Sam Querrey szetthátrányból győzte le öt játszmában.

Murray ezt követően még megpróbálkozott a US Openen való indulással, de állandósuló csípőproblémája miatt végül úgy döntött, hogy az év hátralévő részét kihagyja, és csak 2018-ban tér vissza.

Ugyan novemberben játszott egy bemutató meccset Roger Federerrel (6:3, 3:6, 10–6-ra vesztett), a múlt héten pedig Abu-Dzabiban 6:2-re kikapott a Roberto Bautista Aguttól, a brisbane-i tenisztornától korábbi csípősérülése miatt már az első mérkőzése előtt visszalépett.