Tenisz: a világranglista 9.-je csaknem három év után nyert tornát

2019.01.06. 13:20
Nisikori Kei régen élhetett már át olyan élményt, mint amilyen a tornagyőzteseknek adatik meg (Fotó: AFP)
Nisikori Kei három játszmában (6:4, 3:6, 6:2) legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet a brisbane-i kemény pályás férfi teniszverseny döntőjében, így 2016 februárja óta először nyert tornát az ATP Touron.

A világranglista kilencedik helyezettje az első játszmát 0:3-ról fordította meg (6:4), s bár a másodikban alulmaradt (3:6), a döntő felvonásban elvette Medvegyev utolsó három adogatójátékát, ami mellett belefért, hogy egyszer elveszítse a sajátját (6:2). A több mint kétórás küzdelemből Nisikori került ki győztesen, aki 2017-ben is döntőt játszott Brisbane-ben, ám akkor elveszítette a Grigor Dimitrov elleni finálét.

A japán kiválóság csaknem három év után először, összességében 12-edszer nyert tornát az ATP égisze alatt, és visszavágott a 22 éves Medvegyevnek a tavaly októberi, tokiói verseny döntőjében elszenvedett kétszettes vereségért.

A jövő heti, sydney-i viadalon az orosz teniszező második kiemeltként Jordan Thompsonnal találkozik a második fordulóban. Ugyanitt a hetedikként rangsorolt Fucsovics Márton ellenfele a szabadkártyával induló ausztrál James Duckworth lesz az első körben.

ATP 250-ES TORNA, BRISBANE (589 680 dollár, kemény pálya)