Tenisz: a szerb kiválóság bejelentette visszavonulását

MTI MTIMTI MTI
2019.08.20. 19:39
Janko Tipszarevics a következő években a családjára helyezi a hangsúlyt (Fotó: AFP)
Janko Tipszarevics szerb teniszező kedden bejelentette, hogy novemberben, a 18 csapatos Davis-kupa-döntő után visszavonul.

A 35 éves játékos közösségi oldalán úgy fogalmazott, a következő években a családjára helyezi a hangsúlyt, illetve az eddiginél több időt tölt majd teniszakadémiájukon és nemzetközi edzőközpontjukban.

A belgrádi születésű Tipszarevics eddig négy ATP-tornát nyert meg egyéniben, 2012-ben nyolcadik volt a világranglistán. Kilenc évvel ezelőtt tagja volt a Davis-kupa-győztes szerb válogatottnak, az utóbbi időben viszont sokszor hátráltatták sérülések, így jelenleg csak a 257. helyen áll a rangsorban.