Tenisz: a lábsérülés a múlté, Babos továbbjutott Isztambulban

2019.04.23. 14:07
Babos Tímea a feladott selejtező után győzelemmel kezdett a főtáblán (Fotó: Twitter, archív)
Babos Tímea két játszmában legyőzte a szerb Ivana Jorovicsot (6:4, 6:4) az isztambuli salakpályás tenisztorna első fordulójában.

A magyar lány hétfőn lábfejsérülés miatt szett- és brékhátrányban feladta a selejtező második fordulójában játszott mérkőzését a kazah Jelena Ribakina ellen – aki azóta már bejutott a legjobb 16 közé –, ám szerencsés vesztesként mégis felkerült az isztambuli verseny főtáblájára, és ha már megkapta ezt a lehetőséget a sorstól, akkor élt is vele. Két játszmában, 1 óra 41 perces mérkőzésen megverte a világranglistán 104. szerb Irina Jorovicsot, így készülhet a nyolcaddöntőre.

Babos már a meccs első játékában elvette Jorovics adogatását, de nem sokáig tartott a brékelőnye, mert a következő gémben rögtön elveszítette a sajátját. A soproni hölgy 2:2-nél ismét brékelt, majd miután 5:3-nál fogadóként a két játszmalabdájából nem tudta lezárni a szettet, 5:4-nél kiszerválta a játszmát (6:4).

A második felvonásban 2:2 után sorozatban öt játékot nyert meg a mindenkori fogadó, szerencsére Babos brékelt háromszor, s 5:4-nél semmire hozva az adogatását befejezte a mérkőzést.

Babos így visszavágott Jorovicsnak a három héttel ezelőtt, Monterreyben elszenvedett háromjátszmás vereségért.

A soproni lány – aki jelenleg 142. a világranglistán – a legjobb tizenhat között Veronyika Kugyermetovával (76.) csap össze, miután az orosz teniszező meglepetésre 84 perc alatt 6:3, 6:4-re legyőzte a nyolcadik kiemelt görög Maria Szakkarit (43.).

WTA-TORNA, ISZTAMBUL (250 000 dollár, salak)