Tenisz: Del Potro 33 hónap után döntős, Goffin elszúrta

2016.10.22. 19:17
Juan Martin del Potro 2014 januárja után nyerhet ismét ATP-tornát (Fotó: Action Images)
A címvédő orosz Szvetlana Kuznyecova két játszmában (6:2, 6:1) legyőzte az ausztrál Daria Gavrilovát a moszkvai kemény pályás női tenisztorna döntőjében, ezzel megelőzte Konta Johannát a vb-kvalifikációs rangsorban, és utolsó játékosként biztossá tette helyét a szingapúri világbajnokságon.

A 31 esztendős Kuznyecova – aki a negyeddöntőben Babos Tímeát búcsúztatta – idén a második, pályafutása során a 17. WTA-tornagyőzelmét aratta, a vb-n hatodik alkalommal vehet részt.

KUZNYECOVA MECCSLABDÁJA

A szingapúri világbajnokságon Kuznyecova a lengyel Agnieszka Radwanskával, a cseh Karolína Plískovával és a spanyol Garbine Muguruzával szerepel azonos csoportban. A másik négyesben a német Angelique Kerber, a román Simona Halep, az amerikai Madison Keys és a szlovák Dominika Cibulková küzd meg egymással.

WTA-TORNA, MOSZKVA (758 788 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ
Kuznyecova (orosz, 1.)–Gavrilova (ausztrál) 6:2, 6:1

Luxemburgban a kétszeres wimbledoni győztes cseh Petra Kvitová nagy verést kapott a döntőben, a román Monica Niculescu az első szettben 4:1-es vezetése után még visszaengedte a valamelyest a szettbe ellenfelét, a másodikban azonban végtelenül simán nyert – pályafutása harmadik WTA-tornagyőzelmét aratva.

WTA-TORNA, LUXEMBOURG (226 750 dollár, kemény pálya)
Niculescu (román)–Kvitová (cseh, 1.) 6:4, 6:0

A stockholmi férfi fináléba a bejutott a sérülések után a formáját visszanyerő Juan Martín del Potro, aki legutóbb 2014 januárjában, Ausztráliában döntőzött ATP-tornán. A 2. kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot legyőző, 2009-es US Open-győztes argentin az idei olimpián is eljutott a döntőbe, de azért nem kapott ranglistapontokat, hétfőtől viszont visszakerül a top 50-be.

Antwerpenben az első kiemelt belga David Goffint is egy argentin játékos búcsúztatta, pedig Diego Schwartzman a döntő szettben már 5:3-as hátrányban is volt, és 4:5-nél meccslabdákat kellett hárítania.

ATP 250-ES TORNA, MOSZKVA (792 645 dollár, kemény pálya)