Tenisz: a 24 éves svéd karrierje első versenyét nyerte

MTI MTIMTI MTI
2019.09.15. 13:42
Rebecca Peterson nyerte meg a 250 ezer dollár (74.8 millió forint) összdíjazású nancsangi kemény pályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két játszmában legyőzte a kazah Jelena Ribakinát.

A világranglistán 78. svéd teniszező alig egy óra alatt kerekedett a rangsorban 69. riválisa fölé.

A 24 éves Petersonnak ez volt pályafutása első WTA-döntője, sikerével a világranglistán 26 helyet előrelépve az 52. lesz hétfőtől.

TENISZ
WTA-TORNA, NANCSANG (250 000 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Peterson (svéd, 5.)–Ribakina (kazah, 4.) 6:2, 6:0

A hazai közönség előtt szereplő Hibino Nao nyerte a 250 ezer dollár (74.8 millió forint) összdíjazású hirosimai kemény pályás női tornát, miután a vasárnapi fináléban két szettben legyőzte honfitársát, Doj Miszakit.

A világranglistán 146., 24 esztendős játékos karrierje második WTA-versenyét nyerte, ezt megelőzően még 2015-ben, Taskentben ünnepelhetett.

WTA-TORNA, HIROSIMA (250 000 dollár, kemény pálya)