Roland Garros: könnyedén ment tovább Nadal és Federer is

MTI MTIMTI MTI
2019.05.29. 21:51
Nadal 88. győzelmét aratta a Garroson (Fotó: AFP)
A spanyol Rafael Nadal három szettben legyőzte a német Yannick Madent a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában szerdán, így bejutott a 32 közé. A nőknél a korábbi világelső, jelenleg második kiemelt cseh Karolina Plísková a második fordulóban a szlovák Kristina Kucovát győzte le könnyedén, mindössze 57 perc alatt.

A második helyen kiemelt, korábbi világelső spanyol játékos 2 óra 10 perces mérkőzésen kerekedett a világranglistán 114. helyezett riválisa fölé. Az esélyesebb spanyol az első és a második szettben is kétszer vette el ellenfele szervagémjét, de a harmadik játszma közepén váratlan nehézségei adódtak. Akkor 2:2 után négy brékkel lett 4:4 az állás, Nadal azonban hetedszer is fogadóként nyert játékot, majd a sajátjával le tudta zárni az összecsapást.

Nadal az első fordulóban is német játékost búcsúztatott, akkor Yannick Hanfmannt verte meg három sima játszmában. A spanyol klasszis szerdai győzelmével 88–2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson, amelyet 12. alkalommal nyerhet meg. Ezzel ő lenne az első a tenisztörténelemben, aki ilyen sokszor diadalmaskodik ugyanazon a Grand Slam-tornán.

Roger Federer – aki 2015 óta először szerepel a Roland Garroson – a második fordulóban a szerencsés vesztesként főtáblára kerülő német Oscar Ottét, a világranglista 144. helyezettjét győzte le úgy, hogy minden játszmában ellenfele utolsó adogatójátékát vette el. A harmadik helyen kiemelt Federerre a 32 között a norvég Casper Ruud (63.) vár.

A 2017-ben világbajnok bolgár Grigor Dimitrov – aki pályafutása legjobbjaként harmadik is volt a világranglistán, ám azóta jelentős formahanyatlással küzd – öt játszmában legyőzte a 11. helyen kiemelt Marin Cilicet. Dimitrov 2–1-es hátrányból fordította a maga javára a 4 óra 24 perces összecsapást. A következő körben a Roland Garros 2015-ös bajnokával, a svájci Stan Wawrinkával találkozik, aki térdműtétei után ugyancsak keresi legjobb formáját.

A nők mezőnyében a szintén második kiemelt és Nadalhoz hasonlóan korábbi világelső Karolina Plísková a 32 között a horvát Petra Marticcsal találkozik, aki a hazai közönség előtt szereplő Kristina Mladenovicot – Babos Tímea párostársát – múlta fölül a második fordulóban.

A negyedik kiemelt holland Kiki Bertens – akit madridi tornagyőzelme után a verseny egyik titkos esélyesének tartottak – az első szettben, 3:1-es hátrányban feladta a szlovák Viktoria Kuzmová elleni mérkőzését.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (32 közé jutásért)
Dimitrov (bolgár)–Cilic (horvát, 11.) 6:7 (3–7), 6:4, 4:6, 7:6 (7–2), 6:3
Carreno-Busta (spanyol)–De Minaur (ausztrál, 21.) 6:3, 6:1, 6:1
Paire (francia)–Herbert (francia) 6:2, 6:2, 5:7, 6:7 (6–8), 11:9

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

Kugyermetova (orosz)–Dijasz (kazah) 7:5, 6:1

FÉRFI PÁROS, 1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Marcelo Demoliner, Divij Sharan (brazil, indiai)–Fucsovics, Lindstedt (magyar, svéd) 6:3, 4:6, 6:2