Roland Garros: Nadal 14-edszer, Thiem óriási csatában negyeddöntős

M. D.M. D.
2020.10.04. 20:31
Ki állítja majd meg Rafael Nadalt a Roland Garroson? (Fotó: AFP)
Rafael Nadal három sima játszmában, 6:1, 6:1, 6:2-re megverte az amerikai Sebastian Kordát, így 14. alkalommal jutott be a francia nemzetközi teniszbajnokságon (Roland Garros) a legjobb nyolc közé. A salakkirály a negyeddöntőben a 19 éves olasz Jannik Sinerrel játszik.

A 20 éves, világranglista-213. amerikai Sebastian Korda a selejtezőből indulva, a főtáblán az olasz Andreas Seppit, az amerikai John Isnert és a spanyol Pedro Martínezt legyőzve jutott be a párizsi Grand Slam-torna nyolcaddöntőjébe, de Rafael Nadal már más szintet képviselt…

A Roland Garros címvédője és 12-szeres bajnoka az első két játszmát egyaránt 6:1-re nyerte meg, majd a harmadik elején elveszítette az adogatását, de egy 6:0-s sorozattal azt is behúzta 6:2-re. A találkozó 1 óra 55 percig tartott.

Nadal nem ütött túlságosan sok nyerőt a meccsen (15), ám az 1998-as Australian Open-bajnok Petr Korda fia megkönnyítette a helyzetét a 48 ki nem kényszerített hibájával. A spanyol kiválóság nyolcadszor jutott el szettveszteség nélkül a legjobb nyolc közé a Roland Garroson.

A salakkirály a negyeddöntőben Jannik Sinnerrel csap össze, aki 3 óra 1 perces mérkőzésen, négy játszmában búcsúztatta a US Open-döntős Alexander Zverevet. A 19 éves olasz fiú 2006 óta a legfiatalabb negyeddöntős a párizsi GS-tornán, és Rafael Nadal 2005-ös diadala óta az első, aki a debütáló Roland Garrosán bejutott a legjobb nyolc közé. Sinner idén harmadszor vert meg top 10-es játékost, a 2020-as RG-n David Goffin után már másodszor.

Kétszettes előnyénél valószínűleg nem számított arra, hogy ekkora erőfeszítéseibe telik majd, de bejutott a legjobb nyolc közé a kétszeres Roland Garros-döntős Dominic Thiem is, aki 3 óra 32 perces csatában, öt játszmában kerekedett a szabadkártyás francia Hugo Gaston fölé. A világranglista 249. helyezettje – a tornán nem először – szenzációs teljesítménnyel felállt 0:2-ről, de a végjátékban súlyos hibákat követett el és talán túl sokat is kockáztatott, amit a sokkal nagyobb Grand Slam-rutinnal felvértezett Thiem megbüntetett.

A US Open-győztes osztrák teniszező a negyeddöntőben a római Masters-torna döntősével, az olasz Lorenzo Sonegót három sima szettben kiejtő argentin Diego Schwartzmannal küzd majd meg.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)