Roland Garros: Gálfi 6:0-val kezdett, nagy csatában nyert

2020.09.22. 15:05
Gálfi Dalma sikerrel kezdte a Roland Garrost (Fotó: AFP, archív)
Sikerrel vette a Francia nemzetközi teniszbajnokság selejtezőjét Gálfi Dalma, a világranglista 236. helyén álló magyar játékos három szettben verte meg az őt három hellyel megelőző Jana Fettet.

Gálfi parádésan kezdte a meccset, az első hét játékot megnyerve 6:0, 1:0-nál szett- és brékelőnyben volt, de ekkor kicsit megtorpant, ellenfele pedig hamar egyenlített (2:6), sőt 4:1-re el is húzott a döntő játszmában!

Ekkor sem adta fel a 22 éves magyar játékos, az újabb fordulatot kihasználva öt játékot nyert meg egyhuzamban – összesen nyolc bréklabdát hárítva! –, így megnyerte az első meccsét.

Gálfi a következő körben a Di Giuseppe (olasz)–Arconada (amerikai, 18.) csata győztesével találkozik a döntőbe jutásért.

Jani Réka (207.) szerdán mutatkozik be a kvalifikációban a bolgár Viktoria Tomova (136.) ellen. A főtáblára jutáshoz három győzelem szükséges, a 128 fős elitmezőnyben – melynek küzdelmei hétfőn rajtolnak – már biztosan ott lesz Babos Tímea (107.).

ROLAND GARROS, PÁRIZS (18 209 040 euró, salak)