Roland Garros: Cicipasz simán elintézte Fucsovics kiejtőjét

M. D.M. D.
2020.10.07. 18:35
Sztefanosz Cicipasz nem sok esélyt adott Andrej Rubljovnak (Fotó: AFP)
Sztefanosz Cicipasz három játszmában, 7:5, 6:2, 6:3-ra legyőzte a Fucsovics Mártont kiejtő orosz Andrej Rubljovot a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének negyeddöntőjében, így életében először bejutott a legjobb négy közé a párizsi Grand Slam-versenyen.

Tíz nappal a hamburgi salakpályás ATP 500-as tornán megvívott döntőjük után ismét összecsapott Sztefanosz Cicipasz és a Roland Garros nyolcaddöntőjében Fucsovics Mártont búcsúztató Andrej Rubljov. A felek Grand Slam-tornán másodszor kerültek szembe egymással, de míg a tavalyi US Openen már az első fordulóban megmérkőztek – Rubljov akkor négy szettben nyert –, addig az idei Garroson az előkelő kiemelésüknek köszönhetően csak a legjobb nyolc között találkozhattak.

A 22 éves orosz fiú az első játszmában 5:4-nél a szettért adogatott, és nagyon bánhatja, hogy nem élt a lehetőséggel, mert nem elég, hogy a nyitó felvonást elveszítette 7:5-re, de ezek után már bréklabdáig sem jutott el a mérkőzésen. Ettől még persze játszhatott volna szoros meccset Cicipasszal, de ahhoz az első adogatásai után nem 66 (38/58), a második után pedig nem 38 százalékban (12/32) kellett volna megnyernie a labdameneteket.

Cicipasz így a vártnál jóval simábban, 1 óra 55 perc alatt megnyerte a meccset, ezzel visszavágott Rubljovnak a hamburgi döntőben elszenvedett vereségért, és készülhet pályafutása második Grand Slam- és első Roland Garros-elődöntőjére, amelyet a világelső szerb Novak Djokoviccsal vív majd. A görög versenyző a spanyol Jaume Munarral szemben az első fordulóban kétszettes hátrányban volt, azóta sorozatban 15 szettet nyert meg.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Cicipasz (görög, 5.)–Rubljov (orosz, 13.) 7:5, 6:2, 6:3
Djokovics (szerb, 1.)–Carreno-Busta (spanyol, 17.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Nadal (spanyol, 2.)–Sinner (olasz) 7:6 (7–4), 6:4, 6:1
Schwartzman (argentin, 12.)–Thiem (osztrák, 3.) 7:6 (7–1), 5:7, 6:7 (6–8), 7:6 (7–5), 6:2