Davis-kupa: Kyrgios fordított, az ausztrálok is egyenlítettek

2017.09.15. 22:03
A belga és a szerb teniszválogatott kezdte jobban a Davis-kupa elődöntőjét, előbbi Ausztrália, utóbbi Franciaország ellen szerzett vezetést az első egyest követően – de utóbbi kettő egyaránt egyenlíteni tudott, így az első napot követően mindkét párharcban 1–1 az állás.

A 28-szoros győztes, legutóbb viszont csak 2003-ban nyerő ausztrálok kissé ráijesztettek a belgákra, a világranglista 185. helyén álló John Millman ugyanis az első szettet rövidítésben megnyerte, majd a másodikban 4:4-nél négy bréklabdája is volt. Ezekkel azonban végül nem tudott élni, a ranglista-12. David Goffin pedig ezt követően érvényesítette a papírformát.

A második felvonás rendkívül fordulatosra sikerült, az első szett Nick Kyrgiosé lett, a következő kettőben viszont Steve Darcis örülhetett, így a belgák karnyújtásnyira kerültek a kétmeccses előnytől. Ekkor azonban belelendült az ausztrál, és a következő két játszmát könnyedén megnyerve egyenlített (1–1).

A 2010-es győztes szerbek a kilencszeres Davis-kupa-nyertes franciák otthonában érdekeltek, és a korábbi világelső Novak Djokovics nélkül is vezetést szereztek, mivel Dusan Lajovics négy játszmában felülkerekedett a rövidítéseket kevésbé jól bíró Lucas Pouille-on.

Györe László számára nem indult rosszul a Jo-Wilfried Tsonga elleni meccs, 3:2-es előnyénél ő brékelt elsőként, de előnye nem sokáig tartott, a francia egyből visszavette az elveszített játékát, és rövidítésben behúzta a szettet – innentől kezdve pedig már nem volt sok kérdés (1–1).