Davis-kupa: a páros után vezetnek a franciák

MTI MTIMTI MTI
2017.11.25. 18:29
A franciáknak már csak egy győzelem hiányzik a Davis-kupa elhódításához (Fotó: AFP)
A szombati páros után a házigazda franciák vezetnek a vendég belgák ellen a tenisz Davis-kupa lille-i döntőjében.

Pierre-Hugues Herbert és Richard Gasquet kettőse gyorsan játszmaelőnyhöz jutott, ám a Ruben Bemelmans, Joris De Loore belga duó egyenlített. A harmadik szett során rövidítésben bizonyultak jobbnak a franciák, akik a negyedik játszmával lezárták a találkozót.

Vasárnap két egyes mérkőzéssel dől el a trófea sorsa, amelyet a franciák tizedszer, a belgák pedig először hódíthatnak el. A tervek szerint Jo-Wilfried Tsonga–David Goffin, majd Lucas Pouille–Steve Darcis találkozóra kerül sor 13.30-tól.

DAVIS-KUPA
FRANCIAORSZÁG–BELGIUM 2–1 – állás a második nap után

Pierre-Hugues Herbert, Richard Gasquet–Ruben Bemelmans, Joris De Loore 6:1, 3:6, 7:6 (7–2), 6:4