Davis-kupa: a páros után előnyben a franciák és az ausztrálok

2017.09.16. 21:10
Egy lépésre került a Davis-kupa fináléjától az ausztrál és a francia teniszválogatott, mivel mindkét együttes megnyerte a szombati páros meccsét.

A belgák David Goffin sikerével kezdték a 28-szoros győztes, legutóbb viszont csak 2003-ban nyerő Ausztrália elleni párharcot, de Nick Kyrgios küzdelmes sikerével egyenlített a vendégcsapat, ma pedig a John Peers, Jordan Thompson kettős három szettben legyőzte a Ruben Bemelmans, Arthur De Greef duót (1–2).

Az elődöntő másik ágán is fordítás következett be: Dusan Lajovics Lucas Pouille elleni győzelme után Jo-Wilfried Tsonga megverte Györe Lászlót, ezzel egyenlített a kilencszeres Davis-kupa-nyertes Franciaország, ma pedig a Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut páros könnyedén nyert a Filip Krajinovics, Nenad Zimonjics szerb egység ellen (2–1).

Lille, salakpálya
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut–Filip Krajinovics, Nenad Zimonjics 6:1, 6:2, 7:6