Davis-kupa: a horvátok lesznek a franciák döntős ellenfelei

MTI MTIMTI MTI
2018.09.16. 21:23
A horvátok lesznek a franciák döntős ellenfelei a tenisz Davis-kupában, miután előbbiek a zadari elődöntőben házigazdaként 3–2-re legyőzték az amerikaiakat.

Az első napon a horvátok mindkét egyest megnyerték, szombaton az amerikaiak párosban szépítettek. Vasárnap az első egyesben Sam Querrey négy játszmában legyőzte Marin Cilicet, így az ötödik összecsapásra maradt a döntés.

A párharc utolsó felvonásában Frances Tiafoe kétszer is nagy küzdelem végén jutott szettelőnyhöz, Borna Coric azonban mindkétszer könnyedén, 6:1-re megnyert játszmával egyenlítette ki hátrányát. A döntő szettben Coric ismét jobbnak bizonyult ellenfelénél a 4 óra 9 perces összecsapás során.

A másik elődöntőben a címvédő franciák már szombaton bebiztosították finálés szereplésüket a spanyolokkal szemben. Vasárnap, az így már tétnélküli egyesek során a világelső Rafael Nadalt sérülés miatt nélkülöző vendégeknek Albert Ramos-Vinolas, majd Marcel Granollers sikerével összejött a szépítés.

A 107. kiírás döntőjét november 23. és 25. között rendezik meg.

DAVIS-KUPA
ELŐDÖNTŐ
HORVÁTORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK 3–2

Marin Cilic–Sam Querrey 7:6 (7–2), 6:7 (6–8), 3:6, 4:6
Borna Coric–Frances Tiafoe 6:7 (0–7), 6:1, 6:7 (11–13), 6:1, 6:3
Szombat
Ivan Dodig, Mate Pavic–Mike Bryan, Ryan Harrison 5:7, 6:7 (6-8), 6:1, 7:6 (7–5), 6:7 (5–7)
Péntek
Borna Coric–Steve Johnson 6:4, 7:6 (7–4), 6:3
Marin Cilic–Frances Tiafoe 6:1, 6:3, 7:6 (7–5)

FRANCIAORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 32
Richard Gasquet–Albert Ramos-Vinolas 6:1, 4:6, 12–14
Nicolas Mahut–Marcel Granollers 7:6 (7-2), 3:6, 11–13
Szombat
Julien Benneteau, Nicolas Mahut–Marcel Granollers, Feliciano Lopez 6:0, 6:4, 7:6 (9–7)