Aus. Open: nincs újabb bravúr, Piros kikapott az amerikaitól

2018.01.12. 07:23
Piros Zsombor a selejtező második fordulójában búcsúzott az Australian Openen (Fotó: NS-archív)
A szabadkártyásként induló Piros Zsombor két játszmában (6:3, 6:4) kikapott az amerikai Bjorn Fratangelótól az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában.

A világranglistán 556. magyar játékos a nyitó szett első és utolsó játékában is elveszítette az adogatását (6:3), majd a mérkőzés a második játszmában az amerikai 5:4-es vezetésénél eső miatt félbeszakadt. A többórás szünet után Piros számára nem sikerült jól a folytatás, az ATP-rangsor 107. helyén álló Fratangelo ugyanis semmire elvette a szerváját, lezárva ezzel a meccset (6:4).

Ha a 24 esztendős amerikai a selejtező harmadik fordulóját is sikerrel veszi, akkor sorozatban harmadszor jut fel az Australian Open főtáblájára.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)