Aus. Open: Kyrgiosék Nadalt parodizálták, mindenki rajtuk nevetett – videó

M. D.M. D.
2020.01.23. 13:51
Nick Kyrgios készülhet a harmadik fordulóra Melbourne-ben (Fotók: AFP)
Nikoloz Baszilasvili (26.) kivételével minden kiemelt játékos, így Danyiil Medvegyev, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Stan Wawrinka, Nick Kyrgios és a világelső Rafael Nadal is továbbjutott a férfi mezőnyben az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) második fordulójában csütörtökön.

Nagy csatára kényszerült az ötödik kiemelt Dominic Thiem, aki 2:1-es szetthátrányból felállva, 3 óra 22 perces mérkőzésen verte meg a világranglista 140. helyezettjét, a hazai közönség előtt szereplő Alex Boltot. Az osztrák játékos – aki az Australian Openen egyszer sem jutott még túl a negyedik fordulón – 56 nyerő ütéssel zárta a meccset, ausztrál ellenfelétől a 60 ki nem kényszerített hiba túl soknak bizonyult. Stan Wawrinka szintén döntő játszmában, 3 óra 38 perces küzdelemben kerekedett az olasz Andreas Seppi fölé.

Alexander Zverev és Danyiil Medvegyev három játszmában jutott tovább, és erre megvolt a lehetősége az ausztrálok botrányhősének, Nick Kyrgiosnak is, aki 6:2, 6:4, 4:2-ig meggyőzően és hideg fejjel teniszezett Gilles Simon ellen, a szett végén azonban rossz szokásához híven elkezdett szövegelni, ami nem volt jó hatással a játékára, s 4:3-nál úgy veszítette el az adogatását, hogy 40–40-nél két kettős hibát ütött – addig az egész meccsen egy volt neki ebből a műfajból.

A negyedik felvonásra Kyrgios rendezte a sorokat, 5:5-nél a negyedik lehetőségét kihasználva brékelte Simont, majd adogatóként befejezte a 2 óra 49 perces mérkőzést. Következő ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz, aki 4 óra 34 perces csatában, döntő tie-breakben verte meg Mikael Ymert. A 21 éves svéd teniszező nagy lehetőséget szalasztott el, ugyanis az ötödik játszmában 6:5-nél a meccsért adogathatott, majd a szett végi rövidítésben 8–6-ra is vezetett, tehát többször is csak két pontra volt a győzelemtől.

Nem mehetünk el szó nélkül a meccset megzavaró mulatságos közjátékok mellett: a székbíró a második szettben Kyrgiost, a harmadikban Simont figyelmeztette az egyik adogatása előtt időhúzás miatt, mire mindkét játékos parodizálni kezdte Rafael Nadalt, és az ő labdamenetek előtti rituáléira utaló mozdulatokat tett – ezen nemcsak a Melbourne Arena közönsége, hanem még maga a játékvezető is csak nevetett.

Készülhet a harmadik fordulóra Gaël Monfils, John Isner, David Goffin és a szezont két tornagyőzelemmel, a dohai és az adelaide-i verseny megnyerésével kezdő Andrej Rubljov is. A kétszeres Grand Slam-döntős Kevin Anderson két szett- és brékelőnyről, 6:4, 7:6, 4:2-ről kapott ki az amerikai Taylor Fritztől.

A Rod Laver Aréna esti programjának második meccsén Rafael Nadal három játszmában megverte az argentin Federico Delbonist (6:3, 7:6, 6:1). A világelső a nyitó és a harmadik szettet is simán hozta, a második felvonásban azonban Delbonis kilenc hárított bréklabdával eljutott a rövidítésig, ám ott egy fogadópont Nadal javára döntötte el a játszmát. A találkozó 2 óra 30 percig tartott, ebből két órát az első két szett tett ki.

Nadal a nyolcaddöntőbe jutásért honfitársával, Pablo Carreno-Bustával csap össze.

Rafael Nadal második meccsét is három játszmában nyerte meg

Nagy meglepetés a hölgyeknél sem történt, a nagy nevek közül Karolína Plísková (2.), Simona Halep (4.), Elina Szvitolina (5.), Belinda Bencic (6.) és a 2016-os győztes Angelique Kerber (17.) is két szettben nyert. Továbbjutott az első körben Babos Tímeát kiejtő Iga Swiatek is, aki az utolsó Australian Openjén szereplő Carla Suárez Navarrót búcsúztatta. A 18 éves lengyel lány a tavalyi Roland Garros után másodszor jutott be a harmadik fordulóba Grand Slam-tornán.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (71 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

Wawrinka (svájci, 15.)–Seppi (olasz) 4:6, 7:5, 6:3, 3:6, 6:4
Hacsanov (orosz, 16.)–Ymer (svéd) 6:2, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6 (10–8)
Rubljov (orosz, 17.)–Szugita (japán) 6:2, 6:3, 7:6 (7–5)
Isner (amerikai, 19.)–Tabilo (chilei) 6:4, 6:3, 6:3
Kyrgios (ausztrál, 23.)–Simon (francia) 6:2, 6:4, 4:6, 7:5
Verdasco (spanyol)–Baszilasvili (grúz, 26.) 4:6, 7:6 (7–5), 6:4, 6:4
Carreno-Busta (spanyol, 27.)–Gojowczyk (német) 6:4, 6:1, 1:6, 6:4
Fritz (amerikai, 29.)–Anderson (dél-afrikai) 4:6, 6:7 (5–7), 7:6 (7–4), 6:2, 6:2
Popyrin (ausztrál)–Munar (spanyol) 6:2, 7:6 (7–5), 6:2
Gulbis (lett)–Bedene (brit) 7:5, 6:3, 6:2