Aus. Open: döbbenet, S. Williams 5:1-ről és 4 meccslabdáról bukott

2019.01.23. 05:26
Serena Williams négy meccslabdáról kapott ki (Fotó: AFP)
Oszaka Naomi könnyedén jutott be az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyes versenyének elődöntőjébe, mivel a negyeddöntőben egy szorosabb és egy sima szettben megverte az ukrán Elina Szvitolinát.

Oszaka ellenfele a cseh Karolína Plísková lesz, aki az első megnyert játszma után 5:1-es hátrányban is állt már a döntő felvonásban, sőt Serena Williamsnek négy meccslabdája is volt, de innen sorozatban hat játékot bukott el a lábsérüléssel küszködő korábbi világelső.

A férfiknál pályafutása során először jutott be Grand Slam-torna elődöntőjébe Lucas Pouille, aki az idei tornáig mérkőzést sem nyert az Australian Open főtábláján (a legutóbbi öt alkalommal az első fordulóban kiesett), most viszont 7:6 (7–4), 6:3, 6:7 (2–7), 6:4-re legyőzte a 16. helyen kiemelt kanadai Milos Raonicot.

Pouille bejutott a legjobb négy közé (Fotó: AFP)

A két játékos korábban háromszor találkozott egymással, Raonic szettet sem veszített, 2016-ban éppen ő verte ki Melbourne-ben Pouille-t.

A francia teniszező elmondta, tavaly már-már teljesen kiábrándult a sportágból, azonban új edzője, Amélie Mauresmo érkezésével sok minden megváltozott. „Szerintem több férfi teniszezőnek kellene női edzővel dolgoznia. Amióta együtt vagyunk, ismét élvezem a teniszt, szeretek pályán lenni, és ez a legfontosabb” – nyilatkozta.

Ugyancsak bejutott az elődöntőbe Novak Djokovics, akinek igazából meg sem kellett izzadnia. Az első helyen kiemelt szerb 6:1, 4:1-re vezetett, amikor a jobb combját fájlaló (két szett között az ápolási szünetet is kikérő) japán Nisikori Kei feladta a mérkőzést.

Nisikorin az ápolás sem segített (Fotó: AFP)

„Gyors felépülést kívánok Nisikorinak, sajnálom, hogy nem tudtunk teljes mérkőzést játszani. Idén már sok találkozón vagyok túl, mindent elkövetek, hogy az elődöntőt is sikerrel vegyem” – nyilatkozta az összecsapást követően Djokovics.

Hozzátette, húszéves korában Melbourne-ben nyerte meg élete első Grand Slam-viadalát. „Az a siker nagyon sok kaput megnyitott előttem, nagyszerű emlékeim vannak erről az arénáról, és azokról a szurkolókról, akik évek óta szorítanak nekem.”

A nap utolsó mérkőzésén óriási csatát vívott egymással a női páros döntőjéért Samatha Stosur és Csang Suaj, illetve Barbora Strycová és Marketa Vondrousová.

Az első szettet az ausztrál, kínai kettős 7:5-re megnyerte, a másodikban a csehek 6:4-gyel egyenlítettek. A döntő játszmában ugyan Stosurék 4:1-re is vezettek, az ellenfél innen egyenlített (5:5), de az utolsó két játékot ausztrál, kínai páros hozta.

Stosur másodszor játszhat döntőt Melbourne-ben, 2006-ban Lisa Raymond oldalán vereséget szenvedett. A páros – és Csang Suaj – legnagyobb sikere eddig a tavalyi, US Open elődöntő volt, ahol éppen Baboséktól szenvedtek 6:4, 7:6-os vereséget.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (62 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ

Pouille (francia, 28.)–Raonic (kanadai, 16.) 7:6 (7–4), 6:3, 6:7 (2–7), 6:4
Djokovics (szerb, 1.)–Nisikori (japán, 8.) 6:1, 4:1-nál Nisikori sérülés miatt feladta
KORÁBBAN
Cicipasz (görög, 14.)–Bautista Agut (spanyol, 22.) 7:5, 4:6, 6:4, 7:6
Nadal (spanyol, 2.)–Tiafoe (amerikai) 6:3, 6:4, 6:2
AZ ELŐDÖNTŐBEN
Djokovics (szerb, 1.)–Pouille (francia, 28.)
Cicipasz (görög, 14.)–Nadal (spanyol, 2.)

NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Oszaka (japán, 4.)–Szvitolina (ukrán, 6.) 6:4, 6:1
Ka. Plísková (cseh, 7.)–S. Williams (amerikai, 16.) 6:4, 4:6, 7:5
KORÁBBAN
Collins (amerikai)–Pavljucsenkova (orosz) 2:6, 7:5, 6:1
Kvitová (cseh, 8.)–Barty (ausztrál, 15.) 6:1, 6:4

Ka. Plísková (cseh, 7.)–Oszaka (japán, 4.)
Collins (amerikai)–Kvitová (cseh, 8.)

NŐI PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Brady, Riske (amerikai) 6:4, 6:2
Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)–Strycová, Vondrousová (cseh) 7:5, 4:6, 7:5
A DÖNTŐBEN
Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)

FÉRFI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

L. Mayer, J. Sousa (argentin, portugál)–Klaasen, Venus (dél-afrikai, új-zélandi, 6.) 6:4, 7:6
Kontinen, Peers (finn, ausztrál, 12.)–J. Murray, B. Soares (brit, brazil, 3.) 6:3, 6:4
Herbert, Mahut (francia, 5.)–B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 4.) 6:4, 7:6
Harrison, Querrey (amerikai)–Kubot, Zeballos (lengyel, argentin, 7.) 3:6, 7:6, 6:4
L. Mayer, J. Sousa (argentin, portugál)–Kontinen, Peers (finn, ausztrál, 12.)
Herbert, Mahut (francia, 5.)–Harrison, Querrey (amerikai)