Aus. Open: 14 éves andorrai lány nyerte meg a juniorok versenyét

M. D.M. D.
2020.02.02. 11:37
Victoria Jiménez Kasintseva történelmet írt Melbourne-ben (Fotó: AFP)
Andorrai siker az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) junior lány versenyében: a 14 éves Victoria Jiménez Kasintseva a vasárnapi döntőben 5:7, 6:2, 6:2-re legyőzte a lengyel Weronika Baszakot.

Victoria Jiménez Kasintseva kilencedik kiemeltként és a főtábla legfiatalabb játékosaként vett részt élete első Grand Slam-tornáján, melyen a harmadik fordulóban három meccslabdát hárítva jutott túl az olasz Melania Delain, továbbá az első körös mérkőzését, valamint a negyeddöntőt és a döntőt is szetthátrányból fordította meg.

A 14 éves andorrai lány hazája történetének első Grand Slam-győztese.

A fiúknál az első kiemelt francia Harold Mayot diadalmaskodott, aki a fináléban honfitársát és párospartnerét, a harmadik fordulóban Fajta Pétert búcsúztató Arthur Cazaux-t verte meg két játszmában (6:4, 6:1).