ATP-vb: Zverev ellen is nyert, és továbbjutott Federer

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.11.15. 07:39
Roger Federer biztosan ott lesz a legjobb négy között (Fotó: AFP)
Második meccsét is megnyerte a hatszoros győztes Roger Federer a férfi teniszezők londoni világbajnokságán. A svájci klasszis 7:6, 5:7, 6:1-re legyőzte a német Alexander Zverevet, amivel biztosította helyét a legjobb négy között.

Elsőként a vb-újonc Jack Sock lépett pályára, aki Marin Cilic ellen szetthátrányból fordított, s először nyertvilágbajnoki összecsapást. A horvátnak egyébként továbbra sem megy a vb-ken: nyolcadik londoni mérkőzésén a hetedik vereségét könyvelhette el.

Federer és Zverev meccse szintén szoros küzdelmet hozott, igaz, ez inkább az első két játszmára volt mondható. A svájci az első szettet rövidítésben hozta, a másodikban viszont a német a legjobbkor (6:5-nél) brékelte ellenfelét, így jöhetett a döntő játszma.

Amelyben már nem volt kegyelem, Federer csupán egy gémet engedett Zverevnek, így a 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes második meccsét is megnyerte, és biztosan ott lesz a legjobb négy között.

A vb-n két négyes csoportban zajlanak a küzdelmek, és mind a két csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (8 000 000 dollár, kemény pálya)
Boris Becker-csoport, 2. forduló
Jack Sock (amerikai, 8.)–Marin Cilic (horvát, 5.) 5:7, 6:2, 7:6 (7–4)
Roger Federer (svájci, 2.)–Alexander Zverev (német, 3.) 7:6 (8–6), 5:7, 6:1

A csoport állása: 1. Federer 2 pont, 2. A. Zverev 1 (3–3), 3. Sock 1 (2–3), 4. Cilic 0