ATP-vb: a torna fordítása? Nadal döntő szett 1:5-ről jött vissza és nyert

2019.11.13. 22:50
Rafael Nadal a második mérkőzését már megnyerte a vb-n (Fotó: AFP)
Danyiil Medvegyevnek meccslabdája is volt Rafael Nadal ellen a londoni ATP-világbajnokságon, aztán zsinórban öt játékot bukott el, rövidítésben pedig magát a mérkőzést is. A spanyol világelső a torna eddigi legnagyobb feltámadását hozta össze. Sztefanosz Cicipasz simán legyőzte Alexander Zverevet és már elődöntős.

Mivel az első fordulóban kikapott, eredménykényszer mellett lépett pályára a világelső Rafael Nadal Danyiil Medvegyev ellen. Az egyetlen problémát csak az jelenthette számára, hogy az orosznak is a győzelem volt az egyetlen elfogadható eredmény, miután két nappal ezelőtt kikapott Sztefanosz Cicipasztól.

A találkozót Medvegyev kezdte jobban, aki az első szettben a játék minden mutatójában spanyol riválisa fölé tudott nőni, különösen az ászok terén remekelt: hét labdát is hozott, egyből a nyitás után. A másik oldalon Nadalnak egy ász és mellé két kettős hiba jutott. Viszont az adogatójátékait így is hozta egymás után, miként tette azt a túloldalon a világranglista-negyedik. 6:6 után jöhetett a rövidítés, és ezt követően a Medvegyev-előny. 6:7

Nadal a második játszma elején azonnal elvette az orosz adogatását, a brékelőnyt pedig 5:3-ig meg is őrizte, ekkor még egyszer elvette Medvegyev adogatását, ezzel mindössze 41 perc alatt behúzva a szettet és érezhetően lélektani előnybe kerülve. 6:7, 6:3

A döntő felvonás eleje hatalmas Medvegyev-fölényt hozott: az orosz szórta a nyerő ütéseket, a spanyol sokat rontott, így jutottak el a felek 5:1-ig, amikor Nadal adogatóként mérkőzéslabdát hárított. Ettől lendületbe jött, sorozatban öt játékot nyert, majd a rövidítésben is jobbnak bizonyult az orosznál, akinek ez volt a második veresége a vb-n. 6:7, 6:3, 7:6

Nadalnak ez volt az első győzelme, és pénteken a görög Sztefanosz Cicipasz ellen kivívhatja az elődöntőbe jutást.

Nadal malmára hajthatja a vizet, hogy az esti mérkőzésen a görög magabiztos játékkal 6:3, 6:2-re legyőzte Alexander Zverevet, ezzel az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosította a továbbjutását a csoportból.

Cicipasz stílusosan egy ásszal (az összecsapáson a nyolcadikkal) zárta le az 1 óra 15 percig meccset.

ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (9 000 000 dollár, kemény pálya)