Tour de Ski: norvég dupla és vezetés a negyedik szakaszon

2019.01.02. 15:24
A németországi Oberstdorfban férfi és női klasszikus stílusú tömegrajtos versennyel folytatódott a sífutók Tour de Ski-sorozata. Mindkét nemnél norvég versenyző győzött: a nőknél Ingvild Flugstad Östberg, a férfiaknál pedig Emil Iversen ért elsőként a célba.

A nőknél 10 km-en Östberg egy tizedmásodperccel győzte le az orosz Natalija Nyeprjajevát, míg a dobogó harmadik fokára Anasztaszja Szedova állhatott fel. Összetettben ösztber előnye már 24 másodperc Nyeprjajeva előtt, a többiek már több kint egyperces hátrányban vannak.

Iversen 15 km-en az olasz Francesco de Fabianit és Szergej Usztjugovot előzte meg egy, illetve két másodperccel. A férfiaknál összetettben a norvég Johannes Hösflot Klaebo előnye 15 másodperc Usztjugov, és ennek duplája a mostani sikerével a harmadik helyre feljövő Iversen előtt.

Csütörtökön ugyanitt, ugyanilyen távokon üldözéses versenyt rendeznek, ahol az összetettbeli időkülönbségekkel indulnak majd a versenyzők.

SÍFUTÓ-VK, TOUR DE SKI, 4. SZAKASZ, OBERSTDORF (NÉMETORSZÁG)
Férfi 15 km tömegrajt (klasszikus stílus)
1. Emil Iversen (norvég) 45:30.3 perc