Téli olimpia: gólzáporos meccsen Kanadáé a hokibronz

2018.02.24. 15:34
A címvédő Kanada harmadik lett (Fotó: AFP)
Kanada szerezte meg a férfi jégkorongtorna harmadik helyét, a bronzmeccsen 6–4-re győzte le Csehországot.

Elképesztő 31 másodpercet vívtak a csapatok, ugyanis ennyi idő alatt összesen három gólt láthattak a nézők az első harmadban:

08:58: Andrew Ebbett 0–1
09:13: Martin Ruzicka 1–1
09:28: Chris Kelly 1–2

Kanada tehát a 0–0 után hirtelen 2–1-re vezetett, majd még egyszer betalált Derek Roy révén, így lett 3–1 az első játékrész.

A második harmadban egyetlen gólt sem láthattak a nézők, ám a harmadikban ismét „pezsgett” a jég. Ebbett megszerezte második gólját is, de a 45:50-nél látott találatot 46 másodperccel később követte az újabb cseh (Jan Kovár). Ugyanakkor három perccel később Chris Kelly is duplázott, így 5–2-es állásnál eldőlni látszott a csata.

A gólgyártás azonban az utolsó tíz percre sem állt le. Wojtek Wolski és Roman Cervenka is beköszönt, majd két perccel a vége előtt Cervenka újabb góljával 6–4-re alakult az állás. A csehek lehozták a kapusukat, de nem vezetett eredményre, így Kanada tízgólos meccsen győzött.

A döntőt – az Orosz csapat és Németország között – magyar idő szerint vasárnap reggel 5.10-től rendezik meg.