Sífutó-vk: Cologna az élre állt a Tour de Skin

2018.01.01. 17:24
A svájci Lenzerheidében férfi 15 és női 10 km-es szabad stílusú üldözéses versennyel folytatódott a sífutó Tour de Ski. A győztes személye nem változott vasárnaphoz képest, azaz a hölgyeknél a norvég Ingvild Flugstad Östberg, a férfiaknál svájci Dario Cologna diadalmaskodott.

A versenyzők az első két szakaszon kialakult időkülönbséggel indultak egymás után. A férfiaknál az orosz Szergej Usztyugov rajtolt először, de minimális előnnyel a korábbi háromszoros Tour-győztes Colognát megelőzve. A svájci aztán meg is előzte riválisát és végül több mint 17 másodperces előnnyel ért célba, míg a másik orosz, Alekszandr Bolsunov már több mint 45 másodpercet kapott, az időjóváírásoknak köszönhetően pedig az ő hátránya összetettben már majdnem egy perc.

A nőknél nem változott a dobogósok sorrendje, azaz Östberg nagyjából félperces rajt-cél győzelmet aratott honfitársnője, Heidi Weng előtt, míg az amerikai Jessica Diggins hátránya már több, mint egyperces volt.

A mezőny a németországi Oberstdorfba költözik, ahol szerdán klasszikus stílusú sprintversennyel folytatódik a Tour de Ski.