Rp. gyorskori-vk: Liu Shaolin Sándor és a váltó is aranyérmes

2019.11.11. 00:03
Liu Shaolin Sándor aranyérmes lett Montrealban (Fotó: Koncz György, archív)
Liu Shaolin Sándor győzött 500 méteren a rövid pályás gyorskorcsolyázók montreali világkupaversenyén – olimpiai bajnokunk a kettes pályáról rajtolva a vk-sorozat két állomásának legjobbját, a dél-koreai Hvang Tae Heont is meg tudta előzni. A férfi váltó Dél-Koreával ezredre azonos idővel lett aranyérmes.

Ezzel tovább folytatódott a pazar sorozat: a magyar válogatottnak a montreali a 24. vk-viadala sorozatban, ahol érmet szerzett.

Ezt követte a férfi váltók versenye.

A sportág sporttörténelmi pillanatát élhették át a versenyzők a montreali világkupaversenyen, hiszen a férfiak váltódöntőjében ezredre azonos időt ért el a két csapat is, ráadásul az első helyen – és az egyik csapat a Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole összetételben futó magyar kvartett volt, így Liu Shaolin 500-on szerzett aranyérme után alig egy órával újabb elsőséget ünnepelhettek short trackeseink Kanadaában.