Műkorcsolya: Bori-Szűcs remek innsbrucki eredménye

2020.01.20. 14:36
Bori-Szűcs Katalin
A női mezőny egyedüli magyar műkorcsolyázójaként lépett jégre Bori-Szűcs Katalin a Winter World Masters Gamesen Innsbruckban. Az ötévente megrendezendő tornán két kategóriában is megmérettette magát: a művésziben a 10., szabadprogramjával a 21. helyet nyerte el a 18 és a 27 fős mezőnyben.

„Hihetetlen érzés volt az egyik legszebb olimpiai helyszínen versenyezni. Életem eddigi legmagasabb pontszámait kaptam. Nagyon örülök neki. Köszönöm mindenkinek, aki mellettem állt és támogatott!” – mondta a 34 éves felnőtt versenyző.

A magyar csapatnak férfi indulója is lett volna: a 65 éves Ravasz László, aki sérülés miatt nem tudott végül jégre lépni.

A Winter World Masters Games a világ legnagyobb szabású 30 év felettieknek rendezett sportfesztiválja. Idén január 10–19. között több mint 3000 versenyző mérettette meg magát 12 különböző sportágban. A műkorcsolya és jégtánc 2020-ban először kapott helyet a programban.