Gyorskorcsolya-vk: Nagy Konrádnak továbbra sem megy

MTI MTIMTI MTI
2017.11.17. 14:08
Nagy Konrádnak nem sikerült jól a bemutatkozása a gyorskorcsolyázók második, olimpiai kvalifikációs világkupaversenyén.

A debreceni sportoló előbb 500 méteren állt rajthoz a B-divízióban, azaz a második vonalban, de – a nemzetközi szövetség (ISU) honlapja szerint – a 28 induló közül csak 25. lett 36.67 másodperces idejével. A szám második futamát szombaton rendezik.

Nagy Konrád az 1000 méter második vonalában sem tudott javítani, ugyanis 33 indulóból a 22. helyen végzett 1:11.29 perces idővel.

Mindkét számban 36-an indulhatnak a jövő februári, pjongcsangi téli olimpián: a vk-sorozat két-két novemberi és decemberi versenye alapján a legjobb húsz jut kvótához, míg a maradék 16 helyet a négy versenyen legjobb időeredményeket elérő versenyzők kapják meg.

Nagynak az előző hétvégén Heerenveenben sem ment jól: 1500 méteren 26., 1000 méteren 30. lett a második vonalban.