Gyorskorcsolya: 46 évesen írt történelmet a német legenda

2018.11.03. 21:57
Claudia Pechstein nyerte meg a nők 3000 méteres számát a német gyorskorcsolyázók országos bajnokságán Inzellben. Az ötszörös olimpiai bajnok, 46 éves klasszis a 35. német bajnoki címét szerezte meg, ezzel csúcstartóvá lépett elő az örökrangsorban.

Pechstein a sportág másik nagy német legendáját, Gunda Niemann-Stirnemannt előzte meg mostani győzelmével, amelyet 4:08.70-es idővel szerzett meg.

A keletnémetként született sportoló elsősége nemcsak a kora miatt érdekes, hanem mert hátfájással küzdött az elmúlt hetekben. Emiatt nem is vállalta pénteken az 1500 méteres távot.

Bár Pechstein öt olimpiai aranya, hat világbajnoki és három Európa-bajnoki címe a rengeteg egyéb érme mellett páratlan karriert jelent, pályafutását, különösen a második felét, nagyban beárnyékolják a doppingügyei és az ezzel kapcsolatos jogi harcai. 2009-ben két évre eltiltották, ami ellen többször is fellebbezett sikertelenül.

Frissítés: Pechstein vasárnap a 36. bajnoki címét is megszerezte, miután nyert 5000 méteren is.