Kiemelt híreink
Rp. gyorskori: a Liu testvérek otthon edzenek, Pekingből is elhoznák az aranyat

„Nem tudom, hogyan tudtuk volna feldolgozni, ha egy téli olimpiát törölnek a koronavírus-járvány miatt.”

Tokió 2020: szapporói gondok a téli olimpiai kandidálás miatt

A tokiói olimpia elhalasztása hatással lehet Szapporónak a 2030-as téli ötkarikás játékokra tervezett pályázatára.

Sífutás: elfogyott a motiváció, visszavonult a norvégok sztárja

„Büszke vagyok hosszú pályafutásomra, de már nincs meg bennem a belső ösztönző erő, hogy a lehető legjobb lehessek.”

Alpesi sí: visszavonul az olimpiai bronzérmes Weirather

„Csodálatos utazás volt, életre szóló élmény. Minden, ami ma vagyok, azt a síelésnek köszönhetem.”

Videó: húga segítségével tréningezik Liu Shaolin Sándor

Olimpiai bajnokunk is igyekszik formában tartani magát, mindezt úgy, hogy nem mozdul ki ő sem.

Alpesi sí: visszavonul a svédek olimpiai bajnoka

André Myhrer négy olimpián indult, a pjongcsangi játékokon aranyérmet nyert.

Sílövészet: búcsú egy legendától, Martin Fourcade befejezte

Az ötszörös olimpiai bajnok sílövő rájött, hogy „az ember többre képes, mint amit saját magáról gondol...”

Gyász: szívroham végzett a jégtáncos Chris Reeddel

Utolsó ötkarikás szereplése a 2018-as játékokon volt, a 15. helyet szerezte meg.

Curling-vk: magyar ezüstérem Budapesten

Ezüstérmet nyert a vasárnap befejeződött budapesti curling vegyes páros világkupán a Dencső Blanka, Szabó Gergely duó.

Rp. gyorskori: Liuék a korcsolya helyett hokicipőt húztak

„Jó rövidebb pengékkel futni a jégen, gyorsabban lehet kapkodni a lábunkat.”

Síugró-vk: Vörös Virágra műtét és hosszú rehabilitáció vár

A 19 éves versenyző térdében keresztszalag-szakadást, valamint meniszkusz-sérülést állapítottak meg.

Sílövő-vk: győzelemmel búcsúzott Martin Fourcade

A nőknél is francia siker született, összetettben Johannes Bö és Dorothea Wierer megvédte címét.

Sílövészet: visszavonul az ötszörös olimpiai bajnok Martin Fourcade

Fourcade hét összetett vk-győzelmével rekorder, szombaton pedig a nyolcadikat is begyűjtheti.

Sílövő vk: kettős német siker a női sprintversenyen

Összetettben még mindig az olasz Dorothea Wierer áll az élen.

Alpesi sí: a férfiaknál is vége – Kilde az összetett vk-győztes

Jelen állás szerint már csak a sífutók versenyeznek.

Sílövő-vk: Bö nem tudott hibázni Kontiolahtiban

A norvég versenyző hátránya összetettben már csak 10 pont a francia Fourcade mögött.

Koronavírus: törölték a műkorcsolya- és jégtánc-vb-t is

Québecben a helyi hatóság határozott úgy, hogy nem rendezik meg a vb-t.

Alpesi sí: törölték az arei női versenyeket, Brignone az összetett győztes

A férfiak számára – jelen állás szerint – szombaton és vasárnap a szlovéniai Kranjska Gorán zárul az idény.

Síugrás: Stoch szállt a legmesszebbre Lillehammerben

Az összetett világkupában továbbra is Stefan Kraft áll az élen.

Síugrás: bukott, hordágyon vitték le a pályáról Vörös Virágot

„Virágnak az a térde sérült meg, amelyet négy évvel ezelőtt megműtöttek.”

Sílövő vk: Bö három lövőhibával is győzni tudott

A nőknél ugyancsak norvég győzelem született.

Alpesisí-vk: Kilde a második hellyel is visszavette a vezetést

Norvég dupla a Nové Mestói sílövő vk váltóversenyein.

Síugró-vk: hazai öröm Oslóban, a csapatversenyben

30 km-en legyőzték Therese Johaugot.

Erdők és emberek – Berta Mihály publicisztikája

ALAPVONAL. Mikaela Shiffrin azt is jelezte, van ereje, kitartása s talán hite is visszafordulni és megkeresni a kivezető ösvényt, hogy elérjen a napsütötte sávig.

Koronavírus: törölték a cortinai alpesi vk-döntőt

A döntés azt jelenti, hogy a férfiak számára összesen négy, a nőknek három futam van hátra a jelenlegi idényből.

Alpesi sí: Tóth Zita és Nagy Bence a magyar bajnok

A műlesiklás és az óriás-műlesiklás eredményei alapján összetettben Tóth Zita és Nagy Bence lett a magyar bajnok az ausztriai St. Lambrechtben rendezett alpesi országos bajnokságon.

Sílövő vk: hibátlan lövészet kellett a sprintgyőzelemhez

Johannes Bö és Denise Herrmann volt a leggyorsabb Nové Mestóban.

Alpesi vk: Shiffrin visszatér Európába, de nem tudja, mikor versenyez ismét

Az olimpiai bajnok amerikai először szólt rajongóihoz azóta, hogy február 2-án elveszítette édesapját.

Gyász: elhunyt Miklós Edit korábbi osztrák edzője

Walter Hubmann a magyar utánpótlás-válogatott felkészülését is irányította.

Rp. gyorskori: Heidum várandósan is ott van a csarnokban

A világbajnoki ezüstérmes sportoló a kis Zoéval a hasában is segítette a versenyzőket.

Alpesisí-vk: Pinturault újra győzött és már összetettben is vezet

Továbbra is háromesélyes a harc az összetett világkupáért, de most a francia versenyző került előnybe.

Síugró-vk: Geiger nyert vasárnap Lahtiban

A német síugró szombaton a csapatverseny után is a dobogó tetejére állhatott.

Alpesisí-vk: Pinturault nyerte meg a kombinációt, és zárkózik

A francia síző hátránya 34 pontra csökkent az összetett éllovas norvég Aleksander Aamodt Kilde mögött.

Gyorskorcsolya-vb: Ireen Wüst hetedik összetett diadala

A férfiaknál szintén holland siker született Patrick Roest révén.

Síugró-vk: egyéniben osztrák, csapatban német siker Lahtiban

A finnországi Lahtiban északisí-hétvégét tartanak, azaz síugró, sífutó és északiösszetett-világkupa versenyeket is rendeznek. Az egyéni síugró versenyen Stefan Kraft győzött, csapatban azonban a németek állhattak a dobogó legfelső fokára. A hazai szurkolók sífutásban örülhettek, hiszen a férfiak 15 km-es távját Iivo Niskanen nyerte, míg a nőknél 10 km-en a norvég Therese Johaug volt a leggyorsabb és az északiösszetett sprintváltójában is a norvégok győztek.

Rp. gyorskorcsolya: októberig nem lesz vb – hivatalos

Biztossá vált, hogy a 2019-2020-as idényben már nem lesz világbajnokság.

Gyorskorcsolya: japán aranyérmek a vb záró napján

Pénteken és szombaton is 500 és 1000 méteren mérték össze a tudásukat.

Alpesisí-vk: osztrák öröm a férfiaknál és a nőknél is szuper-G-ben

A női versenyen mindössze egy századmásodperccel maradt le a győztestől az összetett világkupában vezető Federica Brignone.

Rövid pályás gyorskorcsolya: mégis lesz világbajnokság?

Oroszország és Kazahsztán beugrana Dél-Korea helyére, megrendezné az eseményt.

Téli világjátékok: 14 érmet szereztek a szervátültetettek

Hat aranyat, hat ezüstöt és két bronzot szerzett a magyar küldöttség Kanadában.

Műkorcsolya: a vb előtt három héttel visszavonult az olimpiai bronzérmes

A sportoló sérülései mellett azzal indokolta döntését, hogy egyre inkább elhalványult a sportág iránti szenvedélye.

Gyorskorcsolya: Pechstein 48 évesen is éremre hajt a vb-n

Az ötszörös olimpiai bajnok német 24. alkalommal indul az összetett világbajnokságon.

Alpesi sí: nem maradnak el a hét végi olaszországi futamok

„A közegészségügyi biztonság érdekében csak meghatározott számú néző lehet a helyszínen.”

Rp. gyorskori: a koronavírus miatt nem lesz március közepén Szöulban vb

Az ISU nem biztos abban, hogy a viadalt más városban meg tudják tartani, így az idei vb sorsa bizonytalan.

Síugró-vk: Vörös Virág újabb rekordot döntött

A magyar síugrónő a 25. helyen végzett a ljubnói versenyen.