Vilanova: Még nincs lefutva a bajnokság

2012.11.26. 14:18
Cesc Fabregas zárta a gólok sorát a Levante ellen (Fotó: Reuters)
Második félidei remek teljesítményével könnyedén, 4–0-ra nyert a Barcelona a Levante otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A katalán óriásnak külön öröm, hogy így már tizenegy pontos előnye van az ősi rivális Real Madriddal szemben. Tito Vilanova vezetőedző azonban óvatosságra int, hiszen a Barca nyakában ott liheg a nála mindössze három ponttal kevesebbet gyűjtő Atlético Madrid.

DANIEL ALVES MEGSÉRÜLT
Mindössze tizenhárom percet tudott kezdőként játszani Daniel Alves, a Barcelona védője a Levante elleni, 4–0-ra megnyert vasárnapi bajnokin. A brazil jobbhátvéd combsérülés miatt 15-20 napig lesz harcképtelen.
Rájár a rúd Alvesre: a brazil válogatott labdarúgó három hónapon belül negyedszer sérült meg, ráadásul minden esetben hasonló problémák miatt dőlt ki. A Barca szélsővédője ebben az évadban már a Real Madrid elleni madridi Szuperkupa-visszavágón, valamint a Valencia és a Real elleni bajnokikon is idő előtt hagyta el a pályát combpanaszai miatt.

„Egyáltalán nincs még lefutva a liga, hisz még csak a harmadánál tartunk – mondta Tito Vilanova, a Barcelona nyáron kinevezett vezetőedzője, akivel a bajnokságban még veretlen az együttes. – Oda kell figyelni az Atlético Madridra, amely közvetlenül mögöttünk van, s roppant erős csapat. Még 75 megszerezhető pont maradt hátra, ez nagyon sok. A Levante ellen a második játékrészben hamar betaláltunk, ami eldöntötte a meccset, s megnyugodhattunk.”

Tizenkettedik győzelmét aratta a Barcelona a mostani bajnokságban, ráadásul a meccs nagy részét tizenegy saját nevelésű futballistával játszotta végig, ami Vilanova szerint külön öröm. Bár a kezdőben Daniel Alves még kilógott a sorból egyedüli nem barcelonaiként, szűk negyedórával később combsérülése miatt a fiatal Martín Montoya váltotta. Ezzel együtt összesen kilenc Európa-bajnok is kezdőként futott ki a Barca mezében.

A Barca pedig újabb sikerével beállította a Real Madrid 1991–1992-es rekordját, ami a szezonkezdést illeti az első tizenhárom fordulót követően (12 győzelem, 1 döntetlen). A „gránátvörös-kékek” a következő fordulóban az Athletic Bilbao ellen egy győzelemmel átadhatják a múltnak a királyi gárda által felállított rekordot.

Remekül játszott a Levante ellen három gólpasszt jegyző Andrés Iniesta vasárnap este, de nem lehet elfeledkezni Lionel Messiről sem, aki két találatával már 82-nél tart összesen a 2012-es naptári évben, a Primera División mostani kiírásában pedig 19-nél. Utóbbira tizenhárom forduló alatt legutóbb az 1943–1944-es spanyol bajnoki idény óta nem volt képes senki. Akkor a szintén barcelonai Martín, illetve az Oviedo játékosa, Echevarria szerzett 19 gólt az első 13 forduló alatt.

Érdekesség, hogy Messinél több gólt csak négy csapat szerzett a bajnokságban: a Real Madrid 32-t, az Atlético 29-et, a Betis pedig 20-at.

A bajnokságból még 25 forduló van hátra, Messinek pedig idén még rengeteg lehetősége, hogy megdöntse Gerd Müller egy évben szerzett góljainak számát (85).

1. Barcelona 13 12 1 43–15 +28 37
2. Atlético Madrid 13 11 1 1 29–11 +18 34
3. Real Madrid 13 8 2 3 32–10 +22 26
4. Málaga 13 6 4 3 19–9 +10 22
5. Betis 13 7 1 5 20–22 –2 22
6. Levante 13 6 2 5 15–20 –5 20
7. Getafe 13 6 1 6 16–19 –3 19
8. Rayo Vallecano 13 6 1 6 18–29 –11 19