Vadócz Krisztiánéké lett a Real Madrid skalpja

2011.01.30. 21:00
Karim Benzema és a Real Madrid fennakadt az Osasunán vasárnap este (Fotó: Action Images)
A második félidőben Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó Osasuna 1–0-ra legyőzte a Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) vasárnap esti mérkőzésén.

Vajon három 1–0-s győzelem után sikerül-e a Real Madridnak szórakoztató futballt nyújtania? Az Osasuna helyezésére pillantva igenlő válaszban reménykedtek a fővárosi drukkerek, a Real előző két pamplonai látogatása ugyanakkor óvatosságra intett: egyetlen szerzett gólra egyetlen megszerzett pont jutott (0–0, 1–2).

José Mourinho úgy döntött, hogy Kaká és a héten kölcsönvett Emmanuel Adebayor mellett a kisebb sérülésből lábadozó Xabi Alonsót is csak a kispadra ülteti. A trió távollétében a Casillas – Sergio Ramos, Albiol, Ricardo Carvalho, Arbeloa – L. Diarra, Khedira – Di María, Özil, Cristiano Ronaldo – Benzema összeállításban kezdte a mérkőzést a vendéggárda.

Az első félidőben egyik csapat előtt sem nyílt sok gólszerzési lehetőség. A 12. percben Benzema alig maradt le Di María jobb oldali beadásáról, majd a 35. percben megint a francia támadó kísérletezett, de 17 méteres lövését Ricardo nagy bravúrral védte. Odaát Walter Pandiani szerezhetett volna gólt, ám fejese nyomán a labda a kapu fölé szállt.

A második félidőre Vadócz Krisztián is kifutott a pályára a hazaiak soraiban, és hamarosan Mourinho is változtatott. Hogy miért? Nos, a 62. percben Camunas tökéletes ütemben lépett ki Albiol és Ricardo Carvalho között, s miközben a védők lest integettek (tévesen), jobbal a hosszú sarokba helyezett. 1–0

Mourinhót hármas cserére ingerelték a történtek, és nem meglepő módon a bevezetőben emlegetett trió tagjai jöttek be: Adebayor Albiolt, Xabi Alonso Diarrát, Kaká Di Maríát váltotta, azaz a korábbiakhoz képest támadóbb felállású Real kísérelte meg az egyenlítést.

Az addig több pontatlan távoli lövéssel jelentkező Cristiano Ronaldo nem lett hatékonyabb, Adebayor nem került helyzetbe – egy fölé szálló Benzema-fejesen kívül mással nem jelentkezett a Real. A hazai közönség labdák behajigálásával igyekezett besegíteni csapatának, sőt spanyol beszámolók szerint Ronaldót kövekkel is dobálták – ha nem is emiatt, de a blancók továbbra sem tudtak kibontakozni.

Odaát ellenben Vadócz Krisztián megdicsőülhetett volna: a 84. percben Aranda „láncra fűzte” a madridi védelem jobb oldalát, az alapvonalról visszagurított, Vadócz laposan lőtt – ám nem eléggé erősen, így az üres kapu torkába bevetődő Arbeloa kivágta a labdát.

Nem sokkal később a rendkívül nagy kedvvel, energikusan játszó Vadócz a 16-os előtti kísérletéért (egy csel után feldobta magát) sárga lapot kapott, de néhány perc múlva ennek már semmi jelentősége nem volt: az Osasuna nyolc forduló után megszakította a bajnoki nyeretlenségét.

Az eredmény tehát 1–0 lett, azonban nem úgy, ahogyan azt a minőségi futballra éhes Real-szurkolók még elfogadták volna. A „királyiak” hátránya közben hét pontra nőtt az éllovas Barcelonával szemben.