Spanyolország: Asensio bajnoki címig vezette a Real Madridot!

D. Á.D. Á.
2020.03.22. 23:20
Marco Asensio nagyszerűen futballozott virtuálisan is (Fotó: Twitter/Real Madrid)
Vasárnap este véget ért a spanyol élvonalbeli labdarúgóklubok által szervezett internetes FIFA-bajnokság. A torna döntőjét Marco Asensio 4–2-re megnyerte Aitor Ruibal ellen.

A legjobb nyolc csapat küzdelmei ismét gólzáporos találkozóval indult. Aitor Ruibal, a Leganés futballistája 7–3-ra ütötte ki a Bilbao játékosát, Gorka Guruzetát.

A második párharcban a futball szerelmesei két ismerős arcot is felfedezhettek: az Arsenal korábbi csatára, Lucas Pérez az Atlético Madrid játékosával, Marcos Llorentével vívott meg. Lehet, hogy a való életben könnyebb dolga lett volna a madridi csapatnak, a virtuális térben Llorrente szoros meccset vívott, de aranygóllal Lucas Pérez 2–1-re nyert.

Edu Expósito és Borja Iglesias igencsak kiélezett mérkőzést játszott egymással. A Betis támadója a nyolcaddöntőben egy hetest hintett ellenfelének, most azonban nem úgy pörögtek az ujjai. Fordulatos párharc után, Edu Expósito 3–2-re győzött, s bejutott az elődöntőbe.

Az utolsó negyeddöntős mérkőzésen Marco Asensio játszott Manu Morlanesszel, s nagyon simán, 5–1-re kerekedett felül.

Az elődöntőben így Aitor Ruibal találkozott Lucas Pérezzel. A Leganés ásza már az előző körben is kitűnően játszott, hét gólig meg sem állt. Ezúttal is úgy nézett ki, hogy nagyon simán legyőzi Lucas Pérezt, hiszen a találkozó 75. percében 3–0 volt az állás. A végére megemberelte magát Lucas Pérez, s a 90. percben már csak egy gól volt az ellenfelek között. Péreznek azonban nem maradt elég ideje, 3–2-re kikapott, sbúcsúzni kényszerült a tornától.

Marco Asensio nem kegyelmezett Edu Expósitónak – a Real Madrid labdarúgója már az első 20 perc után hárommal vezetett. Ezen a találkozón egy percig nem volt kérdéses, hogy ki lesz a győztes, ugyanis Asensio sorra lőtte a gólokat, s még a ráadás utolsó percében is könyörtelen volt, ugyanis üres kapuig kijátszotta az akciót, megszerezve a 7. Real-gólt.

A döntő ugyanolyan simán indult Asensio számára, mint az elődöntő. Könnyedén eljutott három gólig, amely után szépített Ruibal, ám nem tudott tovább kapaszkodni. A hajrában Asensio még saját karakterével bevitte a kegyelemdöfést, s könnyedén, 4–2-re győzött.