Örömjáték, három gól: Szuperkupa-döntős a Real Madrid

2020.01.08. 19:55
Realos örömjáték (Fotó: AFP)
Bejutott a Real Madrid a spanyol Szuperkupa döntőjébe, miután az elődöntőben 3–1-re megverte a Valenciát a Szaúd-Arábiában rendezett mérkőzésen. A másik elődöntőt a Barcelona és az Atlético Madrid vívja egymással, a finálét vasárnap rendezik.

SPANYOL SZUPERKUPA
ELŐDÖNTŐ
Valencia–Real Madrid 1–3(0–2)
Dzsedda, King Abdullah Sports City.V:Gil Manzano (spanyol)
Valencia:Domenech – Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gaya – Kondogbia (M. Gómez, 58.) – Ferran Torres, Coquelin (Sobrino, 83.), Parejo, C. Soler – Gameiro (Cserisev, 70.).Vezetőedző:Albert Celades
Real Madrid:Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, F. Mendy (Marcelo, 71.) – F. Valverde, Casemiro, Kroos – Isco, Modric (J. Rodríguez, 77.) – Jovics (M. Díaz, 83.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző:Parejo (92. – 11-esből), ill.Kroos (15.), Isco (39.), Modric (65.)

A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) döntésének értelmében a következő három évben Szaúd-Arábiában rendezik meg a Spanyol Szuperkupát, az évi akár 40 millió eurós bevételt a szaúdi amatőr labdarúgás (az alacsonyabb ligák mellett a női futball és a futsal) felvirágoztatására fordítják. Fontos megjegyezni, hogy a nők is megnézhetik e mérkőzéseket, sőt létrehoznak egy női versenysorozatot Szaúd-Arábiában, amelyet az RFEF felügyel majd. A spanyol szövetség reméli, hogy ezek az intézkedések elősegítik a 2030-as világbajnoki rendezés pályázásának ügyét, a spanyol szurkolók pedig a lábukkal, pontosabban az otthon maradásukkal szavaztak a reformötletekre.

Hiába no, sohasem könnyű az újítók sorsa – sokkal könnyebb volt a pályán a dolga az első elődöntőben a Real Madridnak, amely a szünetre Toni Kroos szögletből(!) elért góljával és Isco szép, kissé szerencsés találatával két góllal vezetett a Valencia ellen.

A két, sérülésektől megtizedelt csapat (Rodrigo Moreno, Manu Vallejo, Cristiano Piccini, Goncalo Guedes, illetve Gareth Bale, Karim Benzema, Eden Hazard és Marco Asensio is hiányzott) a vártnál unalmasabb első félidőt játszott egymással, bár Isco szép fejese a kapufán csattant (aztán Luka Jovics elhibázta a kipattanó labdát), és Raphaël Varane, majd Kévin Gameiro is kihagyott egy-egy ziccert.

A második félidőben a Valencia edzője, a volt Real-középpályás Albert Celades beküldte a pályára Maxi Gómezt a csatársorba, de ez sem segített csapatán, a pár helyzetet kihagyó Federico Valverde, Kroos, Isco, a szokottnál előrébb futballozó Luka Modic nagyon élt, a horvát klasszis remek találattal a 65. percben le is zárta a mérkőzés érdemi részét.

A hajrára beállt még James Rodríguez, Marcelo és Mariano Díaz a Realba, a volt realos Gyenyisz Cserisev és Rúben Sobrino, azaz még két támadó a Valenciába, amely szépített is, a ráadásban, a Real Madrid-nevelésDani Parejo büntetőből szerzett góljával. 1–3

A torna nyertesei (Fotó: AFP)

Ezt megelőzően is a Valenciától kapott gólt a Real, bajnokin, Solertől, december idusán.

15 mérkőzés óta veretlen a Real, Zidane alatt egy 40-es sorozat a csúcs, 2017-ből.

93. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92. PERC DANI PAREJO jobbal a bal felső sarokba lő, Courtois nem érhette el. Nem örül Parejo, volt realos ő is. 1–3!

91. PERC BÜNTETŐ, mert a beadás után Ramos kezezett!

89. perc HELYZET! Soler a jobb sarok elé gyötri Parejo szabadrúgását, a kapu torkában Gómez lemarad, Courtois a nevető negyedik. De lökték? VAR.

88. perc Casemiro kap sárga lapot Sobrino feldöntéséért.

87. perc Isco jobb oldali beadása éppen csak maga az ötösre befutó Díaznak!

84. perc Díaz lő két csel után Wass és az ötös bal sarka elől ballal félmagasan a rövid sarok mellé. Oldalháló.

E párharc legjobb góllövői
Raúl 17
Cristiano Ronaldo 15
Alfredo di Stéfano 13
Míchel 11
Gonzalo Higuaín 10

83. perc Rúben Sobrino is beáll, ő az elfáradt Coquelin helyére. Szűrő helyett támadó.

83. perc Jovics le(szerepelt), Mariano Díaz váltja. Ékcsere.

80. perc Coquelin passzát jobbal, középről, 22-ről a léc fölé postázza Cserisev.

78. perc Soler talál a jobb felső mellé a 16-os elől, jobbal.

Ez a kolumbiai idénybeli 10. meccse, hosszas sérülés után tért vissza.

77. perc James Rodríguez be, Modric le.

76. perc
Marcelo nagy hibája után Gómez jobbal kapura lőhet, 19-ről, középről, de éppen a kapust találja el.

2 Betis

Modric 5, Isco 1, Kroos 4 gólnál tart az idényben.

Coquelin remekül futballozik ma.

74. perc Hopp, Parejo beadását középre csúsztatja félig ülve is fejjel Coquelin, Torres meg hat méterről a bal alsó mellé fejeli a labdát! HELYZET!

71. perc Mendyt meg Marcelo váltja a másik oldalon.

70. perc Gameiro le, a volt realos szélső, Gyenyisz Cserisev be.

Háromszor örülhettek (Fotó: AFP)

65. PERC Mezőnyjáték után nagyon szép gólok, Isco passzát az ötös jobb sarka elől a jobb, azaz a túlsó alsóba tekeri LUKA MODRIC. Jobb külsővel, egy biciklicsel után. 0–3, EZZEL VÉGE IS. Pakolhat a VAL.
.
61. perc Modric nagyon él, két csel után jobbról laposan középre ad, Valverde jobbal 13-ról milliméterekkel lő a bal alsó mellé!

59. perc Wass jobb oldali, jobblábas beadása Courtois-é, majd Isco két csel után jobbal 22-ről a léc fölé lő.

58. perc Maximiliano Gómez be, Kondogbia le. Ék szűrő helyett.

56. perc A két csatárral sem jobb a Valencia, nyom a Real, Casemiro remek íveléséről éppen csak lemarad az ötösön Jovics!

50. perc
Isco megvillan, Coquelin kőkeményen szereli. Modric passzát most szépen teszi középre az ötösre Isco, Gaya és Kondogbia közül, Jovicsot szereli Paulista.

49. perc Carvajal passzát elfejeli Paulista Jovics elől, kis lökéssel, de ennyinek bele kell férnie.

50. perc
Valverde és Modric akcióját elrontja a 16-oson belül Jovics.

Torres előrement a csatársorba Gameiro mellé, maradt a kispadon a gólgép Gómez.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Madrid 14 meccs óta veretlen, a La Ligában 9 ponttal áll a Valencia előtt, de a volt realos középpályás, Albert Celades legénysége utóbbi 12 meccséből csak 2-t bukott el.

ESÉLY. A Real Madrid csak 47 százalékát nyerte meg azon meccseknek, amikor pályára lépett Jovics, sőt, a két idénybeli vereség alkalmával a szerb mindig pályára lépett (PSG, Mallorca).

Az Atlético Madrid a hírek szerint fizeti az 50 utazó szurkoló repülőjegyét, valamint ha bejut a döntőbe Diego Simeone csapata, a drukkerek ingyen kapnak belépőt.

Isco tavaly március után volt ismét eredményes, akkor a Huescának talált be.

Jorge Molina, Ángel és Vu Lej után Kroos a negyedik, aki három sorozatban is eredményes a La Liga-játékosok közül.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Kroos fültövön csapja Solert az ötös bal sarka előtt légi párbaj címén, de nincs 11-es! De VAR... akkor sincs.

41. perc
KAPUFA! Ismét helyzet, de a jobb sarok előtt, két méterről félig a földön fekve már csak belekaparni tud a labdába Jovics. Kroos jobb oldali szögletét Isco majdnem befejelte a jobb alsó sarokba 11 méterről, kissé jobbról, hiába vetődött Domenech, ám mentett a kapufa, a kipattanót tette volna be a kapuba a szerb ék, de rosszul találta el a labdát.

Szegény Garay a két csapat legutóbbi bajnokiján is negatív hős volt, a végén miatta egyenlített a Real.

39. PERC DE ITT EGY GÓL, ISCO! Carvajal indítása és Valverde jobbról érkező lapos beadása után Modric jobblábas, 12 méteres lövését még blokkolja Garay az ötösön, térddel, de ISCO érkezik, és jobbal, 11-ről, középről a jobb alsóba lő. A volt realos Garay lába között.. 0–2!

37. perc El is kezdett fütyülni a közönség.

35. perc Ismét nagyon elhalnak a Valencia-támadások, a Real-attakok meg igazából el sem indulnak, a gól és a ziccer között mezőnyjáték uralja a gyepet.

30. perc
Isco jobb oldali szabadrúgását középre fejeli Casemiro, de tisztáz az ötösön fejjel Paulista.

Ramos realos rekorder: ő és Iker Casillas 13 spanyol Szuperkupa-meccset játszott. Találkozik a minőség és a mennyiség.

29. perc ZICCER! Torres jobb oldali beadását Coquelin Gameiro elé harcolja, Ramos és Varane csak néz, de az ék az ötös jobb sarka elől a léc fölé lő, nyolc méterről!

2012 óta mindig betalál legalább egyszer a Real a Valenciának, ez a 18. mérkőzés sorozatban.

26. perc Két párbaj a Real ötösén, Mendy lefejelte Gayát, Casemiro meg okosan aláfeküdt finoman Solernek, tovább, ilyenért nem szokott 11-es járni.

24. perc Parejo szögletét kifejeli Varane. Talán kapura kellett volna tekerni? A következő beadás Ramosé, bedobás.

19. perc Ramos kétszer is nagyon szépen állítja meg a Valencia támadását, középen, szűrőként előrelépve.

A Real ötször nyert a Valencia ellen döntőt, 2000-ben egyenesen a BL-ben.

Tavaly februárban is kapott Domenech kornerből gólt közvetlenül, akkor Joaquín tréfálta meg.

15. PERC DE EZ MÁR BENT VAN! TONI KROOS a bal oldali szögletet a léc alá csavarja jobbal, a későn visszalépő, aztán a labdát a hálóba ügyetlenkedő Domenech segítségével. 0–1!

15. perc Jovics előtt elsuhan Modric beadása, de szöglet, mert fejjel mentett Garay.

12. perc
A Valencia-támadások mind Courtois lába előtt kötnek ki, a másik oldalon Carvajal aktív mostanában, beadásai nem az igaziak.

A spanyol fővárostól 6672 kilométerre található Dzsiddában megrendezendő spanyol Szuperkupára az Atlético Madrid 50, a Valencia 26, a Barcelona 300, a Real Madrid 700 jegyet adott el eddig, azok többségét is a közel-keleti szurkolóknak. Az El Mundo Deportivo kiszámolta, hogy Spanyolországból az utazás 600 euróba kerül, szállással együtt mintegy ezer euróba kóstálna a kirándulás.

Az El Mundo Deportivo hangsúlyozta: már a februári bejelentés – miszerint új lebonyolítási rendben, Szaúd-Arábiában rendezik a Szuperkupát – heves vitákat és indulatokat generált. A szurkolók nemtetszését pedig a jegyeladások is tükrözik: hétfőig a belépők mindössze kilenc százalékát sikerült értékesíteni a négy klubnak. De szinte telt ház van a TV-s képek alapján.

9. perc Két bedobás, három rossz beadás, ennyit mutattak egyelőre a fehér mezes támadók.

7. perc Kroos passzát középről, 22-ről jobbal nem sokkal küldi a kapu mellé Valverde!

5. perc MICSODA VÉDÉS! Casemiro ad be balról Kroos rossz szabadrúgása után, Varane öt méterről kapura fejel, Domenech hatalmasat véd, gyönyörű homorítással! Középre tartott a labda, látványos volt a védés.

3. perc Casemiro lő jobbal nem sokkal a léc fölé 21-ről, középről, Mendy passza után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Valencia fehér mezben és fekete nadrágban, a Real tiszta világoszöldben.

Egy kis örökmérleg:187 találkozó, 50 valenciai és 98 realos sikerrel,234, ill. 347 rúgott góllal.