Ronaldo- és Higuaín-dupla, Real-siker

2010.03.25. 22:07
Higuaín 100. Real-meccsét két góllal ünnepelte (fotó: Action Images)
A Real Madrid Cristiano Ronaldo és Gonzalo Higuaín két-két góljával 4–2-re legyőzte a Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, és tartja a lépést a Barcelonával.

A Barcelona szerdai győzelmével (2–0 az Osasuna ellen) ezúttal a Real Madridon volt a nyomás. Nos, a blancókat legkevésbé sem „nyomta agyon” a teher, gyakorlatilag az első játékrészben eldöntötték a Getafe elleni mérkőzést.

Pedig a madridi rivális stadionjához nem fűzheti sok szép emlék a „királyiakat”: öt bajnoki alkalmával a Real csupán négy pontot szerzett az Alfonso Pérezről elnevezett létesítményben.

Ehhez képest az első félidő végén Cristiano Ronaldo és Gonzalo Higuaín duplájával már 4–1-re vezetett a vendégcsapat úgy, hogy az eredmény hűen tükrözte a játék képét.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 13. percben Cristiano Ronaldo adta meg a mérkőzés alaphangját azzal, hogy 17 méterről hibátlanul rúgta a labdát a jobb felső sarokba, Óscar Ustari kapus tehetetlenül huppant a földre. 0–1

A hálóőr részéről öt perc múlva is megvolt a földet érés, akkor azonban eredményt is könyvelhetett el vele, nagy bravúrral sikerült ugyanis kitolnia Ronaldo léc alá tartó löketét. A 20. percben azonban már az argentin kapuvédő is tehetetlen volt, Fernando Gago passzolt Rafael van der Vaarthoz, aki támadásba dobta Higuaínt, az argentin pedig nem kegyelmezett honfitársának, és a bal alsóba gurított. 0–2

A 100. Real-bajnokiján szereplő támadó három perccel később megismételte tettét, Gago kitűnő előkészítése után nemcsak két védőjét, hanem a kapust maga mögött hagyta, így a labda ismét a hálóban landolt. 0–3

Real-helyzetek után a 37. percben Ronaldo már-már gálamérkőzéshez hasonlatossá varázsolta a hangulatot – természetesen csak a pályán, a lelátón síri csend honolt –, a jobb oldalról befelé indulva „lebiciklizte” Mariót, majd újabb bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. 0–4

Hogy a mérkőzés ne váljon végleg lefutottá arról egy perccel később Parejo, illetve Iker Casillas tett a legtöbbet. A kapus borzalmasan futott ki a kapujából, Parejo megelőzte őt, és megszerezte a labdát, majd a visszakapott labda után megtalálta az utat a hálóba. 1–4

A második félidő – az elsőhöz képest legalábbis – kevesebb látványosságot hozott, gyakorlatilag azért játszották le, hogy a jegyzőkönyvbe is hitelesíthessék a találkozót, és hogy legyen is bele mit írni, ezért Pedro León lőtt még egy gólt a 80. percben – a hibázó védők között 10 méterről a jobb alsóba helyezte a labdát –, ám így sem lett szoros a hajrá. A Real Madrid 4–2-re győzött.

A Real Madrid győzelmével 69 éves rekordot állított be: sorozatban nyolcadik bajnoki mérkőzésén lőtt legalább három gólt, hasonlóra legutóbb 1941-ben az Atlético Madrid volt képes.