Real Madrid: A spanyol bíróknak több angol focit kellene nézniük – Ramos

2017.08.21. 09:45
Mint arról beszámoltunk, a címvédő Real Madrid idegenben 3–0-ra megverte a Deportivo La Corunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában. A királyiak Sergio Ramos kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, ám a spanyol válogatott középhátvéd úgy véli, nem érdemelt sárga lapot a hosszabbításban elkövetett szabálytalanságáért.

A Real Madrid csapatkapitányát a meccs ráadásában, a 92. percben állították ki második sárgával, amikor a Borja Valléval vívott fejpárbaja során González González játékvezető megítélése szerint használta a könyökét.

„Ha sok trófeát nyersz, az ellenfelekben felgyülemlenek veled szemben az indulatok – kezdte Ramos, aki 18. piros lapjával beállította Xavier Aguado és Pablo Alfaro ligarekordját. – Nem értek egyet a második sárga lappal, de tiszteletben tartom a játékvezető véleményét. A spanyol bíróknak több angol futballt kellene nézniük, és hagyniuk minket játszani. Az európai porondon szeretem a játékvezetők hozzáállását, ott a bírók sokkal elnézőbbek.”

A királyi klub részéről Emilio Butragueno már jelezte, hogy a Real Madrid vélhetően fellebbez Ramos kiállítása ellen. Ha a blancók nem járnak sikerrel, akkor a 31 esztendős középhátvéd biztosan lemarad a Valencia elleni mérkőzésről.

Ramos klubszinten 23. alkalommal jutott a kiállítás sorsára; a bajnokságban összeszedett 18 piros lapja mellett a BL-ben háromszor, míg a Király-kupában kétszer küldték le a pályáról.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
1. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Athletic Bilbao–Getafe 0–0

FC Barcelona–Real Betis 2–0 (Tosca 36. – öngól, Sergi Roberto 38.)
Deportivo La Coruna–Real Madrid 0–3 (Bale 20., Casemiro 26., Kroos 62.)
KORÁBBAN
Girona–Atlético Madrid 2–2 (Stuani 22., 25., ill. Á. Correa 78., J. Giménez 85.)
Celta Vigo–Real Sociedad 2–3 (Max. Gómez 22., 50., ill. Oyarzabal 33., Juanmi 80., Willian José 88. – 11-esből)
Sevilla–Espanyol 1–1 (Lenglet 26., ill. Léo Baptistao 35.)
Valencia–Las Palmas 1–0 (Zaza 22.)
Leganés–Deportivo Alavés 1–0 (Gabriel 23.)