A Bale-dupla ellenére sem tudott nyerni Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.09.01. 20:55
Gareth Bale (jobbra) nagyon motiváltan futballozott (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2–2-re végzett a Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 3. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ

Villarreal–Real Madrid 2–2 (G. Moreno 12., Moi Gómez 74., ill. Bale 45+1., 86.)
Kiállítva: Bale (94.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Hamar megtanulta a Real Madrid, hogy miért ér a Transfermarkt szerint a Villarreal Samuel Chukwueze, Gerard Moreno, Karl Toko Ekambi támadóhármasa 65 millió eurót, mert a sárga mezes alakulat hamar betalált a fővárosiak ellen, Sergio Ramos nagy hibája után.

Szép lassan azért magára talált a klasszikus 4–4–2-es felállásban pályára lépő Real, de Ramosnak és Gareth Bale-nek nem volt szerencséje a maga fejesével, illetve lövésével, Casemiro az üres kapuval szemben állva kihagyta a majdnem kihagyhatatlant, Lucas Vázquez is ziccert rontott.

Isco, Eden Hazard, James Rodríguez, Brahim Díaz, Rodrygo és Marco Asensio sérülés miatt nem volt bevethető, kezdett viszont a balhátvéd Ferland Mendy, aki most debütált új csapatában, és tartotta a lépést a villámgyors Chukwuezével, majd szép lassan belejöttek a többiek is, Karim Benzema megdöngette a kapufát, a félidő vége előtt pedig nem sokkal egy nagyon szép Casemiro, Luka Jovics, Daniel Carvajal akció végén lőtt az üres kapuba Gareth Bale.

Jobban futballozott a pihenő után is a Real, a karmester Toni Kroos azonban két helyzetet is kihagyott néhány percen belül, majd Benzema lőtt lesről a kapuba. Zidane Jovics helyére beküldte Modricot, majd Lucas Vázquezt Vinícius Júnior váltotta.

Az eredményjelzőn a hazai 1-est meg a 2-es, ugyanis egy szép támadás végén Moi Gómez betalált, de erre is volt egy válasza a Realnak, a nagy kedvvel játszó Gareth Bale révén, Modric gólpassza után. Lett volna kettő is, de az egykori Real-védő, Raúl Albiol a 88. percben büntetlenül felrúghatta a tizenhatoson belül Viníciust, így a fehér mezes alakulat inkább elbukott két pontot, mint szerzett egyet, a végén ráadásul kiállították Bale-t.

Akit nem is olyan régen Zidane még nagy erőkkel akart kisöpörni a keretből!

KORÁBBAN

Valencia–Mallorca 2–0 (Dani Parejo 42., 57.)
Atlético Madrid–Eibar 3–2 (Joao Félix 27., Vitolo 52., Partey 90., ill. Charles 7., Arbilla 19.)
Espanyol–Granada 0–3 (Puertas 13., Fernández 68., Azeez 74.)
Sevilla–Celta Vigo 1–1(F. Vázquez 81., ill. D. Suárez 84.)
Athletic Bilbao–Real Sociedad 2–0
(I. Williams 11., Raúl García 28.)
Osasuna–FC Barcelona 2–2 (R. Torres 7., 81. – 11-esből, ill. Fati 51., Arthur 64.)
Getafe–Alavés 1–1 (J. Molina 24., ill. Joselu 31.)
Levante–Valladolid 2–0 (S. Leon 83., J. Morales 94.)

Real Betis–Leganés 2–1 (Loren 54., Fekir 61., ill. Braithwaite 50.)

1. Atlético Madrid 3 3 5–2 +3 9
2. Sevilla 3 2 1 4–1 +3 7
Athletic Bilbao 3 2 1 4–1 +3 7
4. Levante 3 2 1 4–2 +2 6
5. Real Madrid 3 1 2 6–4 +2 5