Suárez beérte Kubalát, a Barcelona hengerelt a Cerámicában

2020.07.05. 21:50
Suárez, Griezmann: 1–1 gól, Messi: két gólpassz (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona az utóbbi időben ritkán látott, meggyőző teljesítménnyel 4–1-re legyőzte a Villarrealt az Estádio de la Cerámicában. Luis Suárez is betalált, s ezzel beérte Kubala Lászlót a Barca örökös góllövőlistájának harmadik helyén.

Mind a két csapatnak megvolt az oka arra, hogy keményen küzdjön a három pontért: a Villarreal a Bajnokok Ligája-indulásért, míg az FC Barcelona a bajnoki címért folyó küzdelem utolsó utáni győzelmi esélyéért szállt harcba. A Real Madrid nyert napközben, így a katalánoknak lassan már csak matematikai esélyük van a bajnoki címre – de azt nem akarták veszni hagyni.

Lehet, hogy néhányan a világos célok ellenére is óvatosabb futballra számítottak, de a csapatok már az első percektől kezdve magas fordulatszámon pörögtek. Az első gólra is csak három percet kellett várni, Jordi Alba bal oldali beadása után az Antoine Griezmann elől menteni igyekvő Pau Torres pöckölte saját kapujába a labdát – 0–1.

Bő tíz perccel később már jött is a válasz: a Barca támadása után kontrázó Villarreal akcióját Paco Alcácer vezette fel, Santi Cazorla balról, éles szögből érkező lövését csak középre tudta ütni Marc-André ter Stegen, s az érkező Gerard Moreno a kapuba vágta a kipattanót – 1–1.

Három percig volt döntetlen az állás, Lionel Messi balra kitett labdáját Luis Suárez csavarta jobbal a bal felső sarokba – 1–2.

Ezzel az uruguayi beérte Kubala Lászlót a Barca örökös góllövőlistáján, mind a ketten 194 góllal állnak a harmadik helyen.

Még mindig az első félidő perceiben jártunk, amikor varázslatos gólt szerzett az utóbbi időben rengeteget kritizált Antoine Griezmann: a tizenhatos bal oldalánál Messi indult meg lövőhelyzetet keresve, majd amikor rájött, hogy ilyet nem talál, sarokkal hátragurította a labdát az őrizetlen Griezmann-nak, aki 16 méterrő, ballal leheletfinom mozdulattal emelt a kapuba Sergio Asenjo felett – 1–3.

Ha már Sergio Asenjo: négy kapott góllal is a meccs egyik legjobbja volt a Villarreal kapusa, ha ő nincs, akár nyolcat is kaphatott volna a hazai csapat.

Egy félidő alatt nagyjából egy mérkőzésre elegendő eseményt láthattunk. Habár elsősorban a vendégek irányítottak, a hazaiak minden egyes kontrája veszélyes volt, rendkívül élvezetes, támadójátékot előtérbe helyező futballt láthattunk, olykor csak úgy kapkodhattuk a fejünket.

A második félidőben is akadtak szép jelenetek és gólhelyzetek, de az első játékrészben látott tempónál valamivel alacsonyabb iramot diktáltak a csapatok. Illetve főleg a Barcelona – a Villarreal elfáradt, és a lelkesedését is elvesztette. Ez újabb barcelonai gólt eredményezett, először Messi gólját még les miatt érvénytelenítette a videobíró, de a hajrában a csereként beálló Ansu Fati kihasználta a laza őrizetet, balról befelé indult, 14 méterről, kissé balról visszarúgta a labdát a rövid alsó sarokba, ezzel beállítva a végeredményt – 1–4.

Ansu Fati találata volt a 9000. gól az FC Barcelona történetében.

A Barca tőle régen látott remek játékkal vitte el a Cerámicából a három pontot – Messi két gólpasszt adott, s a sokat bírált Griezmann gyönyörű gólt szerzett, így ha a tabellára pillantva nem is, legalább erre a meccsre tekintve elégedetten kapcsolhatták ki a televíziót a katalánok szurkolói.

Card

Card

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ

Villarreal–FC Barcelona 1–4 (Gerard Moreno 14., ill. P. Torres 3. – öngól, L. Suárez 20., Griezmann 45., Ansu Fati 86.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Real Madrid 0–1 (S. Ramos 73. – 11-esből)
Atlético Madrid–Mallorca 3–0 (Morata 29., 45+4. – az elsőt 11-esből, Koke 79.)
Celta Vigo–Real Betis 1–1 (Nolito 22., ill. Feddal 79.)
RealValladolid–Deportivo Alavés 1–0 (J. Fernández 88.)
Granada–Valencia 2–2 (C. Fernández 61. – 11-esből, Fede Vico 86., ill. Manu Vallejo 63., G. Guedes 68.)