Villarreal–Barcelona: nyolcgólos mérkőzés, csillagos ötös!

2019.04.02. 21:20
Luis Suárez (balra) az utolsó pillanatban egyenlített a Villarreal ellen (Fotó: AFP)
A Villarreal és a Barcelona is vezetett két góllal a másik ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 30. fordulójában rendezett mérkőzésen, de a vége döntetlen lett: 4–4!

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Villarreal–Barcelona 4–4
(Chukwueze 23., Toko Ekambi 50., Iborra 62., Bacca 80., ill. Coutinho 12., Malcom 16., Messi 90., L. Suárez 93.)
Kiállítva: Álvaro (86., Villarreal)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kissé tartalékosan, a Sergio Busquets, Arturo Vidal, Arthur középpályás és a Malcom, Luis Suárez, Philippe Coutinho támadó hármassal kezdett a kiesés elől menekülő Villarreal otthonában a Barcelona, de igen hamar kétgólos előnybe került: két kihagyott ziccer után Malcom előbb adott egy gyönyörű gólpasszt Philippe Coutinhónak, majd maga is betalált.

Marc-André ter Stegen ihletett formában védett, azonban megtapasztalhatta a keserű kapussorsot: a hazaiak fiatal szélsője, a 19 éves Samuel Chukwueze előbb a kapufára, majd a jobb alsó sarokba lőtt az ötös elől, a fordulás után nem sokkal pedig egy gólpasszt adott a játékos a kameruni Karl Toko Ekambinak – aki a jobb szélről általános meglepetésre a kapuba lőtt, mert Ter Stegen kimozdult a beadásra.

Ernesto Valverde a 61. percben küldte be Lionel Messit, de nem csökkent a hazai lendület, Vicente Iborra egy formás támadás után már a vezetést is megszerezte a sárga mezeseknek, aztán Chukwueze lövésénél kellett irgalmatlan nagyot védenie Ter Stegennek, és még a léc segítségére is szüksége volt.

A csereként beállt Carlos Bacca azonban nem kegyelmezett, 4–2, ám amikor már mindenki temette a Barcát, egyenlített: Lionel Messi szépített egy szabadrúgásgóllal, majd a 93. percben Luis Suárez egyenlített a 16-os jobb sarkáról.