La Liga: végre előnyt jelentett a Getafénak a hazai pálya

2017.10.29. 13:54
Mikel Oyarzabal góljával sokáig nyerésre álltak a vendégek (Fotó: AFP)
Megszenvedett a győzelemért a Getafe labdarúgócsapata a spanyol élvonalbeli bajnokság 10. fordulójában, a hazaiak úgy nyertek 2–1-re, hogy a Real Sociedad 73 percen át vezetett. A Getafe az eddigi öt hazai meccsén csupán másodszor győzött, korábban háromszor is kikapott.

A mérkőzés 5. percében Adnan Januzaj nagyszerű labdával ugratta ki Mikel Oyarzabalt, s az egyszeres spanyol válogatott szélső kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

A 78. percben egyenlített a Getafe, Francisco Portillo pazar passzát Ángel Rodríguez mellel átvette, majd az ötösről a kivetődő kapus alatt a kapuba lőtte (1–1)

A 85. percben már a hazaiak örülhettek, Ángel Rodríguez ezúttal büntetőt harcolt ki, amit Jorge Molina nem hibázott el (2–1).

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
10. FORDULÓ
Getafe–Real Sociedad 2–1 (Ángel Rodríguez 78., Jorge Molina 85. – 11-esből, ill. Oyarzabal 5.)
Girona–Real Madrid 2–1 (Stuani 54., Portu 58., ill. Isco 12.)
Eibar–Levante 2–2 (Arbilla 50., Charles 73., ill. J. Morales 34., Bardi 36.)
Málaga–Celta Vigo 2–1 (Adrián 46., Recio 83. – 11-esből, ill. Aspas 76.)

Szombati eredmények
Athletic Bilbao–Barcelona 0–2 (Messi 36., Paulinho 92.)
Atlético Madrid–Villarreal 1–1 (Á. Correa 61., ill. Bacca 81.)
Deportivo Alavés–Valencia 1–2 (Alexis 49., ill. Zaza 34., Rodrigo 66. – 11-esből)
Sevilla–Leganés 2–1 (Ben Yedder 20., Sarabia 54., ill. Szymanowski 48. – 11-esből)