Valencia–Atlético Madrid: öldöklő küzdelem a BL-főpróbán

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.02.14. 20:50
Hatalmas csata, izgalmas hajrá (Fotó: AFP)
A Valencia hazai pályán öldöklő küzdelemben 2–2-re végzett az Atlético Madriddal a La Liga 24. fordulójának nyitó mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Valencia–Atlético Madrid 2–2 (Gabriel Paulista 40., Kondogbia 59., ill. M. Llorente 15., Thomas Partey 43.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyon tartalékos Valencia fogadta a nagyon tartalékos, középcsatárok nélkül maradt Atlético Madridot a péntek nagy rangadóján. A hazaiak kezdtek jobban, de kis szerencsével a vendégek szerezték meg a vezetést, a két „kényszercsatár”, Vitolo és Ángel Correa hozott össze egy gólpasszt a hazai védő, Gabriel Paulista segítségével a nyáron a Real Madridtól vett Marcos Llorentének, akinek ez volt az első találata az Atléticóban.

Gabriel Paulista még a szünet előtt jóvátette a hibáját egy szép góllal, de Thomas Partey nem sokkal később egy labdaszerzés(e) után öt hazai játékos közül a kapuba talált a 16-osról.

Gabriel Paulista első gólját szerezte a La Ligában, akárcsak Marcos Llorente, akinek édesapja, Paco Llorente 1986-ban az első bajnoki találatát szintén az Atléticóban szerezte, és nagybátyja, Júlio Llorente szintén megfordult a Real Madridban. Paco nagybátyja a zseniális Gento, aki a Reallal hat BEK-et és 12 bajnoki címet nyert, apósa pedig a Real-ikon Ramón Grosso, és testvére ugyebár Júlio Llorente, teljes neve Júlio Llorente Gento.

Miközben a családregényt boncolgattuk, egyenlített a Valencia, egy védelmi hibát Geoffrey Kondogbia használt ki, és nagyon mozgalmas, izgalmas lett a második félidő. Beállt a hazaiakhoz a volt atléticós támadó, Kevin Gameiro, Diego Simeone pedig bevetette Álvaro Moratát és Yannick Carrascót.

Gameiro kihagyott egy ziccert, Morata és Maxi Gómez is megcselekedte ezt, és öldöklő, elképesztő iramú és keménységű volt a csata a hajrában is, de több gól már nem született. 2–2

1. Real Madrid 23 15 7 1 44–14 +30 52
2. Barcelona 23 15 4 4 55–28 +27 49
3. Getafe 23 12 6 5 35–20 +15 42
4. Atlético Madrid 24 10 10 4 25–17 +8 40
5. Sevilla 23 11 6 6 29–23 +6 39
6. Valencia 24 10 8 6 35–34 +1 38
7. Real Sociedad 23 11 4 8 39–31 +8 37
8. Villarreal 23 10 5 8 40–31 +9 35