La Liga: újabb visszafújt tizenegyesből lőtt gólt az Atlético

2020.07.03. 23:56
Morata csak másodszor lőtte be a tizenegyest (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Mallorcát.

Az Atlético – akárcsak a Barcelona elleni rangadón – ezúttal is egy olyan tizenegyessel szerezte meg az első gólját, amelyet visszafújt a játékvezető: a labda elrúgásának pillanatában egy Mallorca-játékos a tizenhatoson belül tartózkodott, ezért kellett újrarúgni a büntetőt. Mindez a 29. percben történt, amikor is Álvaro Morata hibázta el elsőre a tizenegyest, ám a másodiknál már higgadtan a bal felsőbe lőtt(1–0).

Nem is kellett sokat várni a „matracosoknak” a másodikra, pontosan a félidő vége előtt Marcos LlorenteMoratánakpasszolt, akinek csak az üres kapuba kellett helyeznie a labdát (2–0).

A második félidőben simán tartotta előnyét a madridi gárda, de nem maradt el a kegyelemdöfés: a meccs vége előtt tíz perccel Koke bombázott messziről, lövése megpattant, így talált utat a kapuba (3–0).

Az Atlético nagyon simán, 3–0-ra győzött, s továbbra is veretlen az újrakezdés óta – öt győzelem és két döntetlen Diego Simeone csapatának a mérlege. A tabellán is egyre biztosabb a bronzérem, Moratáék (egyelőre) öt ponttal elhúztak a Sevillától.