La Liga: Torres bő egy perc alatt betalált, nyert az Atlético

2016.02.14. 20:11
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában az Atlético Madrid Fernando Torres góljával 1–0-ra nyert a Getafe vendégeként.

A három pont sorsa gyakorlatilag a második percben eldőlt, hiszen Fernando Torres hatvanegy másodperc elteltével betalált a Getafe kapujába, amelyet ezúttal sem Megyeri Balázs védett. A 25 éves magyar kapus a kispadról nézte végig a találkozót.

A bal szélen Yannick Carrasco száguldott el, ballal laposan centerezett, a labda pedig eljutott a hosszú oldalon érkező Torreshez, aki 1:01 perc elteltével megszerezte 101. gólját az Atlético Madrid színeiben. A világ- és Európa-bajnok csatár legutóbbi meccsén is betalált (az Eibar ellen a 92. percben volt eredményes), ezt megelőzően legutóbb 2013-ban tudott két egymást követő összecsapáson gólt szerezni.

Érdekesség, hogy Torres öt, Getafe ellen szerzett bajnoki góljából hármat a mérkőzések első 123 másodpercében szerzett. Torres a 99. és 100. bajnoki gólja között 2713 játékpercet „várt”, a 100. és a 101. között csak kettőt.

Rossz hír az Atlético-drukkerek számára, hogy a gólpasszt adó Carrascót a második félidőben hordágyon kellett levinni, mert csúnyán kifordult a bokája.