La Liga: ilyen még nem volt, megvan a 400. Messi-gól

2019.01.13. 20:21
Messi megszerezte a 400. ligagólját is (Fotó: AFP)
A Barcelona hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A katalán együttesben Luis Suárez duplázott, és egy gólpasszt is adott – épp a 400. bajnoki találatát szerző, ezzel újfent sporttörténelmet író Lionel Messinek.

Lionel Messi lett az első, aki elérte a 400 gólos álomhatárt a spanyol bajnokságban. A Barcelona ötszörös aranylabdásának ehhez 435 mérkőzésre volt szüksége a La Ligában.

Pedig az Eibar elleni találkozó nem úgy indult, hogy Messiből főszereplő lehet. A támadónak az első félidőben összesen 19 labdaérintése és 11 passzkísérlete volt, ráadásul egyetlen alkalommal sem került hozzá a labda a tizenhatoson belül.

A vezetést ennek ellenére megszerezte a katalán együttes, Luis Suárez a 19. percben vette be a vendégkaput, miután Coutinhóval kényszerítőzött nagyszerűen (1–0).

Az 53. percben jött el a futballtörténelmi pillanat – Suárez ezúttal az előkészítésből vette ki a részét –, Messi 10 méterről egy csel után a bal alsó sarokba lőtt, majd indulhatott is ünnepelni a 400. bajnoki gólját. Ha az európai topligákat nézzük, a 409 gólos Cristiano Ronaldo még előtte jár – de Messinek 63-mal kevesebb bajnoki kellett a mérföldkő eléréséhez.

Az. 59. percben a második találatát jegyző Suárez adta meg a kegyelemdöfést az Eibarnak (3–0), amely vereségével visszacsúszott a bajnokság 16. helyére.

A Barcelona eközben 43 pontjával továbbra is vezet – előnye öt pont a második Atlético Madriddal szemben.