La Liga: Griezmann belőtte a 200.-at, győzött az Atlético

2018.12.22. 18:39
Antoine Griezmann tizenegyese a szombati meccsen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte vendégét, az Espanyolt a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának szombati játéknapján, és megszilárdította második helyét a tabellán a Barcelona mögött.

Egy kis stat: a meccset Antoine Griezmann döntötte el a tizenegyesével; a francia világbajnok támadó – klubbeli és válogatott tétmérkőzéseket egyaránt számítva – karrierje 200. gólját szerezte. (Opta)

Még egy kis stat: az elmúlt harminc évben Griezmann a negyedik francia labdarúgó, aki egy naptári éven belül negyven gólt szerez tétmérkőzésen az öt nagy bajnokság valamelyikében; előtte Jean-Pierre Papin (1989: 43; 1991: 51), Stéphane Guivarc'h (1997: 40) és Thierry Henry (2003: 43; 2004: 46) tett hasonlót. (Stats Foot)

Az első szombati mérkőzésén a Betis otthon 1–1-re végzett az Eibarral, ezzel sorozatban a hetedik tétmeccsén maradt veretlen, vendége pedig a negyediken – mind a négyszer ikszelt (2–2, 4–4, 1–1, 1–1).