Messi-tripla, a Barcelona fordított, és legyőzte a Sevillát

2019.02.23. 16:21
Lionel Messi triplázott a Sevilla ellen (Fotó: AFP)
Izgalmas, fordulatos mérkőzést hozott a spanyol La Liga 25. fordulójában megrendezett Sevilla–Barcelona mérkőzés, amelyet a vendégek nyertek meg 4–2-re. A hazai csapat kétszer is vezetést szerzett, ám Lionel Messi háromszor is beköszönt, a végén pedig a hosszú idő után újra betaláló Luis Suárez tette fel az i-re a pontot.

Nehéz sorozatot folytatott a Sevilla ellen a Barcelona, hiszen a Lyon elleni BL-döntetlen (0–0) után Andalúziába látogatott, utána pedig egy kupa-, és egy bajnoki mérkőzés erejéig Madridba utazik, hogy a Real Madriddal játsszon egymás után kétszer.

Lassan pörögtek fel a csapatok, ám az álmos első húsz perc után beindult a találkozó, mi pedig csak kapkodtuk a fejünket ide-oda. A 22. percben meg is szerezte a vezetést a Sevilla: Lionel Messi eladott labdája után villámgyors kontra végén Wissam Ben Yedder passzát a 650. élvonalbeli bajnoki meccsén (a Manchester City és Sevilla játékosaként) pályára lépő Jesús Navas váltotta gólra – 1–0.

Mindössze négy perccel később Messi egy szenzációs góllal egyenlített: Ivan Rakitic balról beívelt labdáját 14 méterről, ballal kapásból a kapu jobb oldalába küldte – 1–1.

Ezt követően sem vettek vissza a csapatok, mindkét oldalon sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 42. percben ismét előnybe került a Sevilla: Pablo Sarabia az alapvonalról kotorta vissza a labdát a középen érkező Gabriel Mercadónak, aki 6 méterről jobbal egyből Marc-André ter Stegen kapujába lőtt – 2–1!

A fordulás után egyértelműen átvette az irányítást a Barcelona, a katalánoknak több helyzete is volt. A 61. percben egy tizenegyesgyanús esetet is láthattunk: Luis Suárez lábát a kaputól 8 méterre, lövőhelyzetben találta el Simon Kjaer, viszont a síp néma maradt, és a videobíró segítségével sem nézték vissza a szituációt.

Ám néhány perccel később ezt már egy gránátvörös-kékben játszó játékos sem bánta, hiszen gólt ünnepelhetett a Barca: Tomás Vaclík kapus rossz átadását Ivan Rakitic szerezte meg, indította a félidőben csereként beálló Ousmane Dembélét, aki a tizenhatos vonalánál ácsorgó Messinek passzolt, az argentin pedig ezúttal jobbal a bal felső sarokba lőtt – 2–2!

A Sevilla nem tudta begyötörni a harmadik gólt a végjátékban, a Barcelona viszont igen, még ha némi szerencsével is. Sergi Roberto jobbról érkező visszagurítását Carles Alená lőtte el ballal a tizenhatos előteréből, ám Simon Kjaeren megpattant a labda, a védők között sétáló Messi pedig harmadszor is lecsapott, és finom mozdulattal átemelte a kilépő Vaclíkot – 2–3!

Ez volt Messi 36. gólja a Sevilla ellen, míg a bajnokságban idénybeli 25. találata volt a harmadik. Nem mellesleg karrierje ötvenedik mesterhármasát szerezte.

Amikor már mindenki azt hitte, itt a vége, született még egy találat: Lionel Messi ezúttal előkészítőként jeleskedett, a ziccerben kilépő Luis Suárez pedig feltette az i-re a pontot.

Luis Suárez január 20. óta először talált be a bajnokságban (akkor a Leganésnek köszönt be), az ezt megelőző legutóbbi góljával szintén a Sevilla kapuját terhelte, a január 30-i, 6–1-re végződő kupanegyeddöntő második mérkőzésén.

A Barcelona ezzel megerősítette vezető pozícióját a bajnoki cím szempontjából – no meg egyébként is – kiemelten fontos Real Madrid elleni találkozó(k) előtt, míg a Sevilla remek kezdés után kissé elfáradt, így visszacsúszott az ötödik helyre a tabellán.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Sevilla–Barcelona 2–4 (J. Navas 22., Mercado 42., ill. Messi 26., 68., 85., L. Suárez 93.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!