La Liga: Sergio Ramos volt a főszereplő, későn ébredt a tartalékos Real

2018.05.09. 23:28
Kihagyott büntető, kihagyott ziccer, sárga lap, öngól, belőtt büntető (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Sevilla otthon 3–2-re legyőzte a Real Madridot.

A meglehetősen tartalékos csapattal kiálló királyi gárda a 26. percben kapitulált először, ekkor Ben Yedder csapott le egy labdára, majd Casilla lába között a kapuba lőtt (1–0).

Az első félidő végén megduplázta előnyét a házigazda, N'Zonzi első próbálkozását még a védők blokkolták, ismétlés helyett Layúnhoz játszott, aki kilőtte a bal felsőt (2–0).

Az 58. percben óriási lehetőséghez jutott a Real Madrid, de Sergio Ramos a lécre vágta a Lucas Vázquez buktatásáért megítélt büntetőt.

Nem sokkal később Ramos és Benzema is elpuskázott még egy-egy közeli ziccert, a házigazda pedig újabb gólt szerzett, hogy még rosszabb napja legyen a korábbi Sevilla-védőnek, Sergio Ramos mentési kísérlete során a saját kapujába lőtt (öngól, 3–0).

Ramosnak két öngólja van eddig a La Ligában, mindkettő volt klubja ellen

A 87. percben Asensio beadása után Borja Mayoral csúsztatott a kapuba, sőt, a ráadásban, a 95. percben Sergio Ramosnak csak összejött a gól, az újabb büntetőt már bevágta – szoros lett a vége (3–2).

SPANYOL LA LIGA
A 34. FORDULÓ ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEI
Barcelona–Villarreal 5–1 (Philippe Coutinho 11., Paulinho 16., Messi 45., O. Dembélé 87., 93., ill. Sansone 54.)
Sevilla–Real Madrid 32 (Ben Yedder 26., Layún 45., Sergio Ramos 84. – öngól, ill. Borja Mayoral 87., Sergio Ramos 95. – 11-esből)

1. Barcelona 36 27 9 94–24 +70 90
2. Atlético Madrid 36 22 9 5 55–20 +35 75
3. Real Madrid 36 21 9 6 86–42 +44