La Liga: Santi Mina döntött, megint nyert a Valencia

2018.02.25. 20:25
Santi Mina remek formában futballozik (Fotó: Twitter)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Valencia 2–1-re legyőzte a Real Sociedadot.

Santi Mina a 34. percben szép kontra végén fejelt a Sociedad kapujába, vezetést szerezve csapatának. Érdekesség, hogy ebben a szezonban már 13 fejes gólnál jár a Valencia, az öt topligát figyelembe véve a Chelsea-vel karöltve a legtöbb gólt érte el ilyen módon.

Az 54. percben Mikel Oyarzabal nagy védelmi hibát használt ki és egyenlített. A 20 éves spanyol a negyedik találatát jegyezte a Valencia ellen, ennél többet egyik csapatnak sem lőtt. A másik oldalon még nagyobb hiba következett 14 perccel később: Tono Ramírez kezéből kicsúszott a labda, amelyre Santi Mina lecsapott, és bevágta önmaga, illetve csapata második gólját. A 22 éves spanyol támadó ebben a szezonban már a 11. gólját szerezte. 2–1

A vendégek tíz perccel a vége előtt közel jártak az egyenlítő találathoz, ám Neto könyökkel hárított a gólvonalon.

A Valencia sorozatban a harmadik győzelmét aratta, és továbbra is versenyben van a dobogós helyek valamelyikéért.